Prawo jazdy też w wersji mobilnej

  • 26.09.2019, 16:10 (aktualizacja 26.09.2019, 16:16)
  • MP
Prawo jazdy też w wersji mobilnej pixabay.com
Jeszcze we wrześniu polski rząd przyjmie przepisy znoszące obowiązek posiadania przez kierowców prawa jazdy podczas kontroli drogowej. Podobnie jak w przypadku dowodu rejestracyjnego czy polisy ubezpieczenia, policjanci będą mogli zweryfikować naszą tożsamość i uprawnienia w aplikacji.

Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać na przełomie bieżącego roku. To dobre informacje dla kierowców, którzy z niecierpliwością oczekiwali, kiedy nie będą musieli wozić przy sobie blankietu prawa jazdy. Tym samym z taryfikatora zniknie również mandat za brak dokumentu, który wynosi jeszcze 50 zł.

E-prawo jazdy, podobnie jak inne dokumenty kierowcy, znajdzie się w aplikacji mObywatel, która jest bezpłatna i kompatybilna ze smartfonami. Znajduje się w niej specjalna podgrupa pod nazwą mPojazd, w której znajdują się dane kierowców oraz ich dokumentów związanych z prowadzeniem pojazdów. Podczas kontroli drogowej policjant weryfikuje ich zgodność oraz sprawdza, czy kierowca ma ważne prawo jazdy oraz uprawnienia. Jeśli ma coś na sumieniu, np. prowadzi pojazd mimo zakazu, brak dokumentu nie uchroni go przed zatajeniem tego faktu przed mundurowymi.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
A RODO?
A RODO? 26.09.2019, 22:19
Wszystko super, tylko czy ktoś kontroluje taki przepływ naszych danych w platformach mobilnych?

Pozostałe