Gm. Żółkiewka: Pies uratowany, właścicielka z zarzutem

  • 26.09.2019, 09:54 (aktualizacja 26.09.2019, 14:12)
  • GD
Gm. Żółkiewka: Pies uratowany, właścicielka z zarzutem Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt
Leżał w błocie i własnych odchodach, a łańcuch wzrastał mu w szyję. W ubiegły czwartek była już właścicielka psa usłyszała zarzut znęcania nad nim. Grozi jej za to grzywna, zakaz posiadania zwierząt, a nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

- Kobieta przyznała się do winy i złożyła wyjaśnienia. Teraz o wysokości grożącej jej kary zdecyduje prokurator i sąd - informuje kom. Piotr Wasilewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

O bulwersującej sprawie informowaliśmy w drugiej połowie lipca br. Krasnostawscy policjanci otrzymali zgłoszenie o skrajnie zaniedbanym psie, który należał do 85-letniej mieszkanki gminy Żółkiewka. Kobieta trzymała go na uwięzi w stodole. Łańcuch o długości 1 metra był przyczepiony do furmanki. Jaro, który został tak nazwany przez wolontariuszy Chełmskiej Straży Ochrony Zwierząt, nie był wygłodzony. Miał jednak paskudne rany na szyi i żył w skandalicznych warunkach.

Z ustaleń ChSOZ wynika, że pies ma około 7 lat i całe swoje życie spędził w stodole. Był prezentem dla 85-latki. Kobieta podobno o niego nie prosiła, ale przyjęła zwierzaka. Trafił do lecznicy, gdzie wycięto wrastający mu w szyję łańcuch. Materiał filmowy z tego zabiegu jest tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Odcięto również ciężkie kołtuny z kału i błota.

Chełmska Straż Ochrony Zwierząt prowadziła zbiórkę na leczenie psiaka za pośrednictwem strony "www.ratujemyzwierzaki.pl/jaro". W ciągu zaledwie 13 dni udało się zebrać ponad 10 tys. zł na dalsze leczenie, zabiegi i pobyt w hotelu dla zwierząt. Wpłat dokonało 239 osób, a informację udostępniło na portalach społecznościowych prawie 3,5 tys. internatów.

Z ostatniego wpisu wolontariuszy ChSOZ wynika, że rany po łańcuchu ładnie się goją. Jaro został poddany zabiegowi kastracji i ostrzyżony. Konieczne było bardzo krótkie golenie. Dokonano też oznakowania elektronicznego. Przed nim jeszcze szczepienia.

- Niebawem zostanie przewieziony do hotelu dla zwierząt, gdzie będzie uczony chodzenia na smyczy, życia u boku człowieka, a nie tylko na uwięzi. Jak tylko poznamy się lepiej i zapanujemy nad jego temperamentem, będziemy szukać dla niego odpowiedzialnego domu stałego - czytamy na stronie zakończonej zbiórki internetowej.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe