Sport: Białas powalczy w europejskim czempionacie

  • 25.09.2019, 16:49 (aktualizacja 26.09.2019, 08:54)
  • TS
Sport: Białas powalczy w europejskim czempionacie
Już w najbliższy weekend (27-28 września) w Rzeszowie rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy w Sambo Combat. W tej prestiżowej imprezie wystąpi Paweł Białas, szkoleniowiec Międzyszkolnego Klubu Sportowego Sambo Chełm.

- W tym roku w Krakowie nasz klub po raz szósty z rzędu sięgnął po drużynowe Mistrzostwo Polski w tej dyscyplinie, a ja po raz szósty zdobyłem złoty medal w sambo combat w kategorii wagowej 90 kg. Właśnie dlatego mam możliwość reprezentowania naszego miasta oraz kraju w zawodach międzynarodowych – mówi Paweł Białas.

W Rzeszowie szkoleniowiec chełmskiego klubu będzie startował w nieco niżej wadze – 82 kg. Podobnie będzie w mistrzostwach świata, które w dniach 18-21 października odbędą się na Cyprze. W tej imprezie Białas również stanie do walki o medal.

- Od listopada zeszłego roku sambo jest dyscypliną olimpijską. Jeśli uda mi się utrzymać dobrą formę, być może będę miał możliwość występu na przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Byłoby to spełnienie moich marzeń – dodaje Białas.

TS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe