Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Baner reklamowy - firmy Północ Nieruchomości
Reklama Twój Agent Ubepieczenia

Jak Feniks z popiołów

Trwa remont budynku starego szpitala. Prowadzona inwestycja jest częścią projektu realizowanego w partnerstwie z pięcioma innymi wojewódzkimi szpitalami. Jej wartość to około 20 milionów złotych.
Jak Feniks z popiołów

Stary szpital wyłączony został z użytku kilka lat temu. Pomysłów na jego zagospodarowanie było kilka. Zastanawiano się nad jego sprzedażą lub wydzierżawieniem. Budynkiem zainteresowana była jedna z chełmskich szkół wyższych. Do transakcji nie doszło. Być może dobrze, bo dzięki temu chełmski szpital rozszerzy swoją ofertę.

    Rozpoczęte nie tak dawno prace obejmują wykonanie kompleksowych robót remontowych, naprawczych i odtworzeniowych. Obiekt ma zostać dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wiele pomieszczeń zostanie przebudowanych. Będą między innymi nowe instalacje elektryczne, sanitarne i centralnego ogrzewania, a także – co już jest standardem – klimatyzacja. Budynek zostanie rozbudowany o zewnętrzne szyby windowe.

    W wyremontowanym budynku znajdą się: oddział rehabilitacji z 36 łóżkami, Zakład Rehabilitacji Leczniczej, fizjoterapii ambulatoryjnej oraz rehabilitacji ogólnoustrojowej w ośrodku dziennym. Będzie też Zakład Opiekuńczo-Leczniczy z 18 łóżkami, w tym cztery przeznaczone zostaną dla pacjentów wymagających mechanicznej wentylacji. Będzie też 18-łóżkowy oddział opieki paliatywnej.

    - Zakres projektu przewiduje również zakup sprzętu medycznego dla potrzeb nowo tworzonego Oddziału Rehabilitacji oraz zmieniającego lokalizację Zakładu Rehabilitacji Leczniczej, czy opieki paliatywnej – dodaje Kamila Ćwik, dyrektor Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie.

    Zyskają też inne oddziały, m.in. Oddział Urazowo-Ortopedycznego z Chirurgią Kręgosłupa i dwie jego sale operacyjne, na których użytek kupione zostaną wyroby medyczne.

    Projekt sfinansowany zostanie w 85 procentach przy udziale unijnych środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Resztę dołoży samorząd województwa lubelskiego. Realizacja projektu ma potrwać do końca 2020 roku.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamasłowianka baner
Reklama
Reklama
Reklama