Już po wakacjach, ile wydaliśmy?

  • 20.09.2019, 11:44 (aktualizacja 20.09.2019, 12:03)
  • (apm)
Już po wakacjach, ile wydaliśmy? pixabay.com
Wakacyjny urlop 53% zapytanych Polaków finansuje z oszczędności, 43% z bieżących zarobków. Tylko 4% musi się zapożyczyć, aby wyjechać na letni wypoczynek. Takie wnioski płyną z badania przeprowadzonego przez serwis Prezentmarzeń.

Jak pokazują wyniki badania "Urlopowe zwyczaje Polaków", w którym wzięło udział 1053 respondentów, największą część "wypoczynkowego budżetu" przeznaczamy na zakwaterowanie – 47% odpowiedzi oraz na rozrywki – 24% odpowiedzi. Na kolejnej pozycji znajduje się jedzenie – 19% wskazań oraz dojazd na urlop - 10% odpowiedzi.

- Do 1000 zł na osobę – to kwota, jaką na letni urlop mogło przeznaczyć 27% zapytanych Polaków. Na wydatek do 2000 zł na osobę na wypoczynek mogło sobie pozwolić 38% respondentów.

- Dla co trzeciego Polaka, biorącego udział w badaniu serwisu, budżet przeznaczony na urlop nie jest problemem pod warunkiem, że go pilnuje i ustala limit wydatków.

- Spośród 1053 respondentów 28% przyznaje, że wydatki wakacyjne są kłopotliwe, gdy na urlopie lubi się "zaszaleć". Według 24% Polaków nie jest to powód do zmartwień, gdyż ta grupa respondentów zawsze odkłada więcej pieniędzy na wakacyjne wydatki.

- Dla 17% Polaków urlopowy budżet jest problemem, ponieważ obciążony jest stresem, że podczas wyjazdu wypoczynkowego nie starczy go na wszystko.

- Mimo że w dalszym ciągu zauważalna jest różnica między wydatkami na rozrywkę i wypoczynek pomiędzy mieszkańcami Polski a Europy Zachodniej, Polacy przeznaczają coraz większe budżety na atrakcyjne spędzanie czasu wolnego i rekreację. Zwiększa się też świadomość zagrożeń wynikających z przepracowania i braku regeneracji organizmu, dlatego coraz więcej z nas chce aktywnie wypoczywać. Nasze preferencje dotyczące form i jakości wypoczynku zmieniają się. Zarabiamy coraz lepiej i chcemy atrakcyjnie spędzać czas wolny. Jak wynika z naszych obserwacji, podczas urlopu jesteśmy skłonni wydać więcej na oryginalne i ciekawe rozrywki – komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
El Polaczek
El Polaczek 20.09.2019, 23:53
Przesiedziałem w domu i w pracy, więc chyba zaniżam te statystyki xD

Pozostałe