Tablice rejestracyjne dla rowerów?

  • 20.09.2019, 08:43 (aktualizacja 20.09.2019, 08:55)
  • MP
Tablice rejestracyjne dla rowerów?
Pomiędzy rowerzystami a kierowcami wciąż dochodzi do sprzeczek na drodze. Jedni i drudzy nie czują się szanowani podczas jazdy. Być może złotym środek na zgodę będzie wprowadzenie... tablic rejestracyjnych dla rowerów. Pomysł nie jest nowy, ale coraz częściej mówią o nim nie tylko kierowcy, ale również sami cykliści.

Punktem zwrotnym we wznowieniu dyskusji o tablicach rejestracyjnych dla rowerów był post na Facebooku warszawskich aktywistów Lubię Miasto:

- Anonimowość, którą obecnie dysponują rowerzyści, zachęca nieodpowiedzialne osoby do łamania prawa i zachowań ryzykownych. Kierowcy regularnie zalewają internet nagraniami nieodpowiedzialnych rowerzystów, zupełnie nieprzejmujących się czymś takim jak zasady ruchu drogowego – czytamy w poście. - Piesi narzekają, że użytkownicy Veturilo jeżdżą po chodnikach, roztrącają pieszych, pchają się w tłum.

Tablice rejestracyjne dla rowerów, a nawet hulajnóg elektrycznych nie są nowością w innych krajach. Są obowiązkowe chociażby w Niemczech, gdzie - według statystyk - zmniejszyła się liczba zdarzeń z udziałem rowerzystów, a jednocześnie zwiększyła się ich świadomość. Czy w Polsce również uda się wprowadzić takie rozwiązanie? Na razie jest to tylko postulat aktywistów, ale jeśli zyska duże poparcie społeczne, możliwe, że w przyszłości wejdzie w życie.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe