Chełm: Prezydent wysłuchał kierowców. Czy tankowanie będzie tańsze?

  • 19.09.2019, 13:18 (aktualizacja 19.09.2019, 13:22)
  • AN
Chełm: Prezydent wysłuchał kierowców. Czy tankowanie będzie tańsze?
Do naszej redakcji zgłosili się kierowcy oburzeni wysokimi cenami paliw na chełmskich stacjach benzynowych. Okazało się, że różnice w cenach w porównaniu do miast ościennych są dosyć znaczne. Po ukazaniu się artykułu prezydent Chełma postanowił interweniować.

taką interwencję prosili chełmscy kierowcy, argumentując, że obniżenie cen paliw byłoby dużym wsparciem dla mieszkańców. Nasi czytelnicy zwrócili uwagę, że ceny w Chełmie są wyższe średnio o co najmniej 20 groszy na litrze w porównaniu do sąsiednich miast. Twierdzili, że paliwo u nas jest wręcz najdroższe w regionie.

- Podobnie jakiś czas temu sytuacja wyglądała w Zamościu. Jeden z radnych złożył nawet interpelację w tej sprawie. O cenach na zamojskich stacjach alarmował Rzecznika Praw Konsumentów oraz Urząd Ochrony Konkurencji. Po tej interwencji nieco spadły. Czy nie można byłoby zadziałać podobnie w Chełmie? - pytał w naszym artykule pan Grzegorz, wskazując na dobre relacje z rządem naszego prezydenta.

Na reakcję prezydenta Jakuba Banaszka nie trzeba było zbyt długo czekać.

- W związku z prośbą kierowców dotyczącą interwencji w sprawie cen paliw w Chełmie, uprzejmie informuję, że odbyłem dzisiaj spotkanie z wiceprezesem UOKiK panem Tomaszem Chróstnym, na którego ręce złożyłem pismo z prośbą o analizę problemu i podjęcie ewentualnej interwencji - poinformował w internecie. - Podczas rozmowy przekazałem informacje, o które prosili chełmscy kierowcy, przede wszystkim różnice w cenie paliw pomiędzy sąsiednimi miastami.

Banaszek otrzymał zapewnienie, że UOKiK podejmie analizę omawianego problemu. Czy uda się pomóc kierowcom? Jak mówi nasz Czytelnik, mieszkańcy Chełma do najbogatszych nie należą, więc dlaczego w naszym mieście paliwo ma być najdroższe w regionie?

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tom
Tom 20.09.2019, 13:28
Przykład w krupe na Orlen olej napędowy był około 20 gr tańszy niż w Chełmnie brak samo w innych miastach ale od tygodnia ceny są jednakowe aby jak najdłużej tak było ?
Ps
Ps 20.09.2019, 13:23
Zobaczcie ceny Włodawa dwie stacje LOT i ORL zawsze tam jest ta sama cena i wyższa niż w chełmiei i UOKiK nigdy się tym nie zają dziwne?
pl
pl 20.09.2019, 13:09
ty bob, bylo po 6zl ale barylka byla po 130$ a teraz jest po 65$ i paliwo po 5zl
Bob
Bob 20.09.2019, 11:29
Dla zapominalskich. W 2012 roku paliwo kosztowało w granicach 6 PLN.
Kryslc
Kryslc 20.09.2019, 10:23
Heheh a nie przeszkadza kierowcom wprowadzenie przez PiS nowych podatków na paliwo. Zobaczycie ile będzie kosztować jak barylka pójdzie 3 razy w górę.
Tenktoś
Tenktoś 19.09.2019, 16:35
Przyjedźcie do Hrubieszowa to zobaczycie jakie są ceny.

Pozostałe