50 euro na ciasto dla żony policjanta. Tak kierowca chciał... przekupić mundurowych

  • 17.09.2019, 14:25
  • (apm)
50 euro na ciasto dla żony policjanta. Tak kierowca chciał... przekupić mundurowych
Wyprzedzanie pojazdu na podwójnej ciągłej, rozmowa w czasie jazdy przez telefon komórkowy, jazda samochodem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, brak obowiązkowego wyposażenia pojazdu oraz nieudana próba korupcji funkcjonariuszy SG. Zatrzymany przez pograniczników podróżujący tzw. nadbużanką obywatel Ukrainy nie uniknie kary.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Skryhiczynie zatrzymali ob. Ukrainy do kontroli w Dubience w powiecie chełmskim. Mieli powód.

- Prowadząc forda, rozmawiał przez telefon komórkowy oraz wyprzedzał inny pojazd na podwójnej linii ciągłej - mówi por. Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy komendanta NOSG w Chełmie. - Podczas kontroli okazało się, iż osoby przebywające w pojeździe nie miały zapiętych pasów bezpieczeństwa. W samochodzie brakowało również gaśnicy oraz trójkąta ostrzegawczego. Za wszystkie te wykroczenia, funkcjonariusze zaproponowali kierowcy mandat karny w wysokości 500 zł.  Jednak mężczyzna, nie chciał go przyjąć, a funkcjonariuszom oferował 50 euro "na ciasto dla żony" w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Funkcjonariusze poinformowali go, iż zostaje zatrzymany, a o próbie korupcji powiadomili swoich przełożonych. Mężczyźnie postawiono już zarzut popełnienia przestępstwa karnego. Kierowca przyjął też mandat karny za popełnione wcześniej wykroczenia w ruchu drogowym.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe