Chełm: Warto pomagać!

  • 17.09.2019, 13:51
  • AN
Chełm: Warto pomagać!
Konkurs dla organizacji pozarządowej wyróżniającej się w działaniach na rzecz społeczności lokalnej rozstrzygnięty. Społecznik Roku wybrany. Organizacje pozarządowe świętowały w ubiegłą sobotę.

W 2019 roku laureatem konkursu "Nagroda Prezydenta Miasta Chełm dla organizacji pozarządowej wyróżniającej się w działaniach na rzecz społeczności lokalnej w 2018 roku" jest Stowarzyszenie 25+ Nasza Przyszłość, którego prezesem jest Agnieszka Filipczuk.

Stowarzyszenie 25+ Nasza Przyszłość zostało zarejestrowane 12 października 2017 roku, by przeciwdziałać izolacji społecznej osób głęboko upośledzonych po 25. roku życia, a także zabiegać o inne formy poprawy ich życia. Celem stowarzyszenia jest pomoc osobom niepełnosprawnym w pokonywaniu barier psychicznych i społecznych związanych ze znaczną niepełnosprawnością.

Z kolei tytuł Społecznika Roku otrzymała Ewa Kostrzewa-Zabłocka. Była zgłoszona przez Stowarzyszenie Osób z Cukrzycą "Diabetyk Chełmski". Pani Ewa w latach 1997-2011 pełniła funkcję wiceprezesa Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Chełmie. Od 2011 roku z ogromnym zaangażowaniem wspiera działalność statutową Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w charakterze wolontariusza. Do jej największych osiągnięć w ramach tej współpracy należy wydawanie bezpłatnego, pierwszego pisma o tematyce cukrzycowej na tym terenie - Diabetyk Chełmski. Ponadto jako pierwsza w kraju w 2010 r. założyła Szkołę Cukrzycy w Chełmie, w której raz w miesiącu pobiera nauki o cukrzycy ok. 120 osób. Współorganizuje bezpłatne badania profilaktyczne. Wiele swojego wolnego czasu poświęca bezinteresownie na szerzenie edukacji w tym zakresie na terenie Lubelszczyzny.

Konkurs na Społecznika Roku jest organizowany przez Radę Działalności Pożytku Publicznego Miasta Chełm. Nagrodę funduje prezydent miasta.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe