Chełmianie maszerowali dla życia i rodziny (ZDJĘCIA)

  • 17.09.2019, 13:14 (aktualizacja 17.09.2019, 13:42)
  • TWA, AN
Chełmianie maszerowali dla życia i rodziny (ZDJĘCIA)
W niedzielę przy parafii Świętej Rodziny w Chełmie odbył się festyn rodzinny zagospodarowany różnymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Poprzedził go marsz dla życia, którzy przeszedł ulicami miasta.

Marsz dla życia wyruszył z Bazyliki na Górce przez Plac Łuczkowskiego i dotarł przed parafię Świętej Rodziny. Tego typu parady organizowane są w celu publicznego świadectwa o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci. Pierwszy marsz dla życia i rodziny odbył się w 2006 roku w Warszawie. W ciągu 13 lat organizacji marszu podjęło się ponad 150 miast i miejscowości, a z każdym rokiem ta liczba się powiększa. W Chełmie organizowany jest po raz czwarty.

Festyn przy kościele przyciągnął z kolei tłumy. Całe rodziny bawiły się wraz z animatorami, zespołami i podczas licznych konkursów oraz zabaw.

TWA, AN

Zdjęcia (29)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe