Chełm: Rusza kolejna edycja budżetu obywatelskiego

  • 17.09.2019, 08:19 (aktualizacja 17.09.2019, 08:35)
  • oprac. MP
Chełm: Rusza kolejna edycja budżetu obywatelskiego
W przyszłym tygodniu rozpocznie się przyjmowanie wniosków do budżetu obywatelskiego na 2020 r. W tej edycji będą jednak pewne zmiany, spowodowane nowelizacją ustawy o samorządzie gminnym.

- Zgłaszanie projektów do budżetu obywatelskiego rozpocznie się 25 września 2019 r. i potrwa do 23 października 2019 r. Weryfikacja projektów zostanie przeprowadzona w dniach 23 - 31 października 2019 r. Mieszkańcy będą głosowali nad projektami w dniach 4 - 8 listopada 2019 r. Wyniki głosowania zostaną opublikowane do 15 listopada 2019 r. po tym, jak Zespól Konsultacyjny zatwierdzi projekty do budżetu obywatelskiego - poinformował na swoim Facebooku Urząd Miasta Chełm.

Kwota przeznaczona na budżet obywatelski 2020 r. wynosi 2 000 000 zł. Kolejna zmiana dotyczy podziału środków na projekty osiedlowe (80 %) i ogólnomiejskie (20 %). Dodatkowy podział to projekty kulturalne i społeczne (tzw. miękkie) o wartości do 5 000 zł, projekty inwestycyjne (małe) o wartości do 25 000 zł, a także projekty inwestycyjne (duże) o wartości powyżej 25 000 zł.

Projekty będzie można zgłaszać na dwa sposoby. Za pomocą formularza elektronicznego dostępnego w Biuletynie Informacji Publicznej oraz w formie papierowej w Biurze Obsługi Interesanta w UM Chełmie. Jedna osoba może zgłosić dowolną ilość projektów spełniających wymogi formalne.

- Istotną zmianą jest obowiązek uzyskania poparcia mieszkańców dla projektu w liczbie 0,1 % mieszkańców danego osiedla. Szczegółowy wykaz liczby podpisów wymaganych do zebrania dla poszczególnych osiedli znajduje się na stronie internetowej UM Chełm. Przy projekcie ogólnomiejskim wymagania liczba podpisów poparcia wynosi 61 - informuje dalej na Facebooku chełmski magistrat. - Głosowanie będzie odbywać się przez wrzucenie karty do urny właściwej dla miejsca zamieszkania głosującego, po uprzednim przedstawieniu dokumentu umożliwiającego stwierdzenie jego tożsamość lub elektroniczny system do głosowania dostępny na stronie internetowej Urzędu Miasta Chełm.

W zakresie głosowania wprowadzono zmianę polegającą na możliwości oddania głosu na jeden projekt osiedlowy i jeden ogólnomiejski.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe