Chełm: Nowa karetka dla chełmskiej Stacji Ratownictwa Medycznego

  • 16.09.2019, 16:47 (aktualizacja 16.09.2019, 16:52)
  • oprac. MP
Chełm: Nowa karetka dla chełmskiej Stacji Ratownictwa Medycznego https://www.facebook.com/chelmpl/
Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński oraz prezydent Chełma Jakub Banaszek przekazali dziś 400 000 zł na zakup nowej karetki dyrektorowi Chełmskiej Stacji Ratownictwa Medycznego, Tomaszowi Kazimierczakowi. Przekazanie to odbyło się dzisiaj (16 września).

Wiadomo już, że ambulans będzie stacjonował w Żółkiewce, ale będzie w posiadaniu chełmskiej Stacji Ratownictwa Medycznego. Oprócz tego wsparcia, nie zabrakło także gratulacji dla ratowników medycznych, którzy kilka dni temu zostali Mistrzami Polski w ratownictwie medycznym. Pisaliśmy o tym TUTAJ

Więcej o przekazanym wsparciu, a także samej karetce i jej przeznaczeniu, przeczytacie w kolejnym wydaniu Super Tygodnia (23 września).

Przypomnijmy, że to nie pierwsza nowa karetka, która zasiliła flotę chełmskiej SRM. W ubiegły roku trafiły do niej cztery. 

- Od ponad 7 lat, każdego roku, staramy się wymieniać średnio dwie karetki o najdłuższym przebiegu – dodaje Kazimierczak.

Do SRM w całym województwie trafiło w ostatnim czasie 13 nowych karetek. Kolejne trzy kupione zostaną ze środków, które zostały zaoszczędzone w budżecie wojewody lubelskiego. W tym roku Ministerstwo Zdrowia przeznaczyło na ten cel prawie 80 mln zł.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe