Chełm: Rozpoczął się remont Kolejowej. Są utrudnienia

  • 16.09.2019, 09:12
  • AN
Chełm: Rozpoczął się remont Kolejowej. Są utrudnienia
Zadanie zostało podzielone na cztery etapy. Pierwszy obejmuje fragment od dworca kolejowego do ulicy Warzywnej. W związku z tym ruch będzie zamknięty i wyznaczone zostaną objazdy.

- Zakaz nie będzie obejmował dojazdu do zakładu karnego oraz do posesji zlokalizowanych wzdłuż remontowanego odcinka. Harmonogram wykonawcy przewiduje zakończenie pierwszego etapu zadania na koniec października - informuje Dominik Gil z biura prasowego urzędu miasta. 

Przebudowa jest realizowana w ramach projektu "Poprawa bezpieczeństwa transgranicznej infrastruktury Chełma i Łucka". Miasto wyremontuje jezdnię i chodniki. Na ponad kilometrowym odcinku powstanie ścieżka rowerowa, która będzie miała 2,5 metra szerokości.

To zadanie drogowe zostało dofinansowane ze środków Unii Europejskiej z Programu Współpracy Transgranicznej Polska - Białoruś - Ukraina 2014 - 2020, realizowanego w ramach Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa. Inwestycja kosztuje 7 071 363 zł.

- Wykonawca, czyli Przedsiębiorstwo Drogowe-Mostowe Włodawa, na realizację całości zadania ma czas do połowy maja 2020 roku - dodaje Gil.

W związku z planowanym remontem Chełmskie Linie Autobusowe informują, że od 16 września nastąpi zmiana tras autobusów linii: 1, 8 i 9. Zaplanowany został objazd ulicami: Przemysłową, Wołyńską i Piłsudskiego do dworca PKP. Przy ul. Wołyńskiej (na wysokości MPGK-u), w obu kierunkach, zostaną ustawione przystanki tymczasowe. Autobusy będą zatrzymywały się również na przystankach: "Piłsudskiego/Bazar" i "Piłsudskiego/Jedność".

- Autobusy linii nr 1 i 9, jadące do lub z Cementowni, będą kursowały bez zmian po swoich regularnych trasach - informuje CLA.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe