Ratownicy dostaną nowe karetki

  • 13.09.2019, 12:28
  • AN
Ratownicy dostaną nowe karetki
400 tys. zł dofinansowania otrzymała Stacja Ratownictwa Medycznego w Chełmie – SP ZOZ z Ministerstwa Zdrowia na zakup ambulansu. Nowa karetka ma trafić do Urszulina.
Dotacja przyznana została w ramach Programu wymiany ambulansów.
- W najbliższych dniach podpiszemy kolejną umowę. Karetka, na którą otrzymamy dofinansowanie, również 400 tys. zł, stacjonować będzie w Żółkiewce – mówi Tomasz Kazimierczak, p.o. dyrektora SRM w Chełmie. - Ich zakup pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów, ale także przyczyni się do poprawy warunków pracy naszych zespołów ratowniczych.
W ubiegłym roku do Chełma trafiły cztery nowe karetki. Środki na ten cel — w formie dotacji z rezerwy wojewody lubelskiego — zostały przekazane z budżetu państwa.
- Od ponad 7 lat, każdego roku, staramy się wymieniać średnio dwie karetki o najdłuższym przebiegu – dodaje Kazimierczak.
Do województwa lubelskiego w ramach programu wymiany ambulansów trafi 13 nowych karetek. Kolejne trzy kupione zostaną ze środków, które zostały zaoszczędzone w budżecie wojewody lubelskiego. W tym roku Ministerstwo Zdrowia przeznaczyło na ten cel prawie 80 mln zł.
AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe