Krew Jana Pawła II w Rejowcu Fabrycznym

  • 12.09.2019, 13:45
  • szer
Krew Jana Pawła II w Rejowcu Fabrycznym
To będzie bardzo ważny dzień dla mieszkańców miasta. W najbliższą niedzielę, 15 września, podczas parafialnego odpustu nastąpi uroczyste wprowadzenie relikwii świętego Jana Pawła II do miejscowego kościoła.

Relikwia jest darem kardynała Mariana Jaworskiego, przyjaciela Jana Pawła II, obecnie rezydenta Watykanu w archidiecezji krakowskiej, a równocześnie honorowego obywatela Rejowca Fabrycznego. Kardynał przekazał ją miejscowej wspólnocie parafialnej i wszystkim mieszkańcom. Odebrali ją burmistrz Stanisław Bodys oraz Robert Szwed, przewodniczący rady miasta.

- Relikwia, którą otrzymaliśmy, to kropla krwi świętego Jana Pawła II – mówi ksiądz proboszcz Marek Chodorowski. - Jej autentyczność potwierdzona została certyfikatem podpisanym przez kardynała Stanisława Dziwisza, wieloletniego sekretarza i kapelana — najpierw arcybiskupa metropolity krakowskiego Karola Wojtyły, a później osobistego sekretarza papieża Jana Pawła II.

Relikwie trafiły do parafii ponad cztery miesiące temu. W godnym dla siebie miejscu czekają na wprowadzenie ich do kościoła. Uznano, że najodpowiedniejszym terminem będzie 15 września.

- Tego dnia przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a nasza parafia jest właśnie pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego. No i całe życie świętego Jana Pawła II przebiegało w cieniu krzyża. Dlatego uroczystości odbędą się podczas parafialnego odpustu. Kontekst jest więc jak najbardziej odpowiedni – tłumaczy proboszcz. - Tego dnia naszą parafię wizytował będzie również biskup.

Relikwię do kościoła wprowadzi biskup pomocniczy archidiecezji lubelskiej Mieczysław Cisło. Umieszczona zostanie w relikwiarzu po prawej stronie od tabernakulum, patrząc od strony drzwi wejściowych.

- Wprowadzenie relikwii do kościoła nastąpi podczas sumy. Uroczystości rozpoczną się o godz. 12 – zaprasza ksiądz Marek Chodorowski.

Kropla krwi św. Jana Pawła II, która trafiła do parafii w Rejowcu Fabrycznym, to najwyższy rangą rodzaj relikwii. Pochodzi bezpośrednio z ciała świętego.

szer

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
abcd
abcd 18.09.2019, 21:08
"Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną" - tego uczyli was na religii, a teraz feta na cześć kropli krwi... Oddam całą fiolkę swojej, weźcie sobie po kropli do domu.

Pozostałe