Noga z gazu! Kolejny fotoradar już działa

  • 12.09.2019, 11:27 (aktualizacja 12.09.2019, 11:32)
  • MP
Noga z gazu! Kolejny fotoradar już działa
Kierowcy muszą już zapomnieć o szybkiej jeździe przez Fajsławice. Fotoradar już działa i pstryka zdjęcia.

Na początku minionego tygodnia dało się zauważyć pracowników jednej z firm energetycznych przy nieczynnym dotąd fotoradarze. Okazuje się, że byli tam nie bez powodu.

Fotoradar przyjechał do centrum Fajsławic aż ze Śląska i to jeszcze w listopadzie 2017 r. Od tamtej pory były już zapowiedzi jego uruchomienia, ale na nich się kończyło. 

- Problem polegał na tym, że dwie firmy energetyczne nie mogły dogadać się, kto właściwie ma dostarczać prąd do tego urządzenia - przekazał nam Janusz Pędzisz, wójt gminy Fajsławice. - Dostawcą prądu jest u nas Polska Grupa Energetyczna, natomiast fotoradary Inspekcji Transportu Drogowego są zasilane przez Tauron. Otrzymaliśmy informację, że firmy doszły do porozumienia i urządzenia działa.

Mieszkańcy i władze gminy już kilka lat temu zabiegali o fotoradar w tym miejscu. Szczególnie, po wypadku śmiertelnym, w którym zginęła 48-letnia kobieta. To było pretekstem do stworzenia petycji obywatelskiej, która trafiła do ITD. Fotoradar stoi ok. 150 metrów od urzędu gminy po prawej stronie dla jadących z kierunku Lublina.

- Samochody jadące po prostym odcinku drogi nr 17 stwarzają poważne zagrożenie, ignorując pieszych chcących przejść na drugą stronę ulicy. A znajdują się tam trzy przejścia, z których często korzystają dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej w Fajsławicach.

To już drugi aktywny fotoradar w powiecie krasnostawskim. Ten w Łopienniku Górnym ma niemałą skuteczność, ponieważ znalazł się na III miejscu w województwie pod względem "złapanych" piratów, rejestrując ponad 3000 przekroczeń prędkości. Być może "długa prosta" w Fajsławice przestanie już kusić amatorów szybkiej jazdy. 

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kierowca
Kierowca 14.09.2019, 10:49
Jest wiele różnych rozwiązań które można by zastosować by ograniczyć prędkość ale po co skoro można "doić" niepokornych kierowców.... Zapewne wielu powie - sami sobie winni... I będzie miał częściowo rację ale skoro można inaczej ukrócić przekraczanie prędkości to stawianie fotoradaru jest zwykłym żerowaniem na ludziach...
Marco polo
Marco polo 14.09.2019, 09:15
Trzeba walczyć z nową komuną
Spieszony kierowca
Spieszony kierowca 13.09.2019, 16:00
Ignorując pieszych??? To może tych pieszych uświadomić, że dla nich jest chodnik, a dla pojazdow jest jezdnia - byłoby mniej wypadków z ich udziałem

Pozostałe