Chełm: Zapowiada się rekordowa rekrutacja

  • 12.09.2019, 08:55
  • MP, juna
Chełm: Zapowiada się rekordowa rekrutacja
Zainteresowanie studiowaniem w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej jest bardzo duże. Mimo że zakończyły się dopiero dwa z trzech naborów, władze uczelni już teraz nie kryją zadowolenia z dużej liczby maturzystów ubiegających się o przyjęcie na uczelnię.

Przed wakacjami w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie uczyło się ok. 2000 studentów, ale wiele wskazuje na to, że ta liczba zostanie przekroczona w nowym roku akademickim. Okaże się to jednak dopiero po zakończeniu trzeciego naboru, który trwa do 20 września. Składanie dokumentów odbywa się za pośrednictwem strony internetowej www.rekrutacja.pwsz.chelm.pl.

- Najbardziej popularna jest niezmiennie mechanika i budowa maszyn. Maturzyści zainteresowani są pracą pilota, mechanika lotniczego, dyspozytora, projektanta czy technologa w zakładach produkcyjnych - mówi dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, rektor PWSZ w Chełmie. - Oczywiście pozostałe kierunki, w tym: pielęgniarstwo, bezpieczeństwo wewnętrzne czy filologia, również są chętnie wybierane przez przyszłych studentów. Oprócz studiów dziennych, mamy jeszcze miejsce na studiach niestacjonarnych, na które również serdecznie zapraszamy.

PWSZ w Chełmie jest ponadto jedyną uczelnią w Polsce, w której można bezpłatnie zdobyć licencję dyspozytora lotniczego FDL. To również wabik na przyszłych studentów, ponieważ studia te dają im nie tylko dobre wykształcenie, ale również praktyki w Polskich Liniach Lotniczych LOT z możliwością przyszłej pracy.

Chełmska uczelnia z roku na rok przyciąga coraz więcej zainteresowanych nie tylko z Lubelszczyzny, ale również z dalszych zakątków Polski oraz zza granicy. Obecnie studiuje tu około 200 osób spoza województwa.

MP, juna

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe