Chełm: Pięć ulic z funduszu

  • 11.09.2019, 09:00
  • AN
Chełm: Pięć ulic z funduszu
To absolutny rekord. Jak informuje prezydent Jakub Banaszek, miasto otrzymało z Funduszu Dróg Samorządowych dofinansowanie na pięć zadań drogowych. Na liście projektów zakwalifikowanych do wsparcia jest m.in. remont ulicy Ceramicznej.

Najmniejsze zadanie, czyli przebudowa ulicy Zenona Waśniewskiego – łącznika między centrum miasta a al. Armii Krajowej – to koszt 554 tys. zł. Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wyniesie nieco ponad 443 tysiące zł. Kolejna inwestycja zakwalifikowana do wsparcia to budowa Alei 3 Maja wraz z rondem. Zadanie wycenione zostało na 5 mln 990 tys. zł, z czego 4 mln 792 tys. zł stanowi dofinansowanie. Miastu udało się też pozyskać dotację na przebudowę ulic Kolejowej i Obłońskiej. To zadanie oszacowane zostało na prawie 10 mln zł, a dofinansowanie z FDS wyniesie 7 mln 726 tys. zł.

Kolejne zadanie objęte dofinansowaniem to przebudowa ulicy Generała Gustawa Orlicz - Dreszera wraz ze skrzyżowaniem z ulicą Reformacką. Na ten cel zaplanowano nieco ponad 600 tysięcy zł, z czego prawie 486 tysięcy stanowi dofinansowanie.

Wszystko wskazuje na to, że wreszcie dokończony zostanie remont ul. Ceramicznej. To zadanie również dostało dofinansowanie. Drugi etap przebudowy tej ulicy ma kosztować ponad milion 800 tys. złotych. W tym przypadku dofinansowanie z FDS wynosi blisko 1 milion 500 tys. zł.

– Uwzględniając też uzyskane dofinansowanie na kolejny odcinek ul. Lwowskiej, to w sumie uzyskaliśmy ponad 15 mln złotych dofinansowania – podkreśla prezydent Chełma Jakub Banaszek. - Wszystkie projekty zdobyły maksymalny poziom dofinansowania, czyli 80 proc. 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Fabryczna 4a
Fabryczna 4a 11.09.2019, 09:39
Szkoda ze Prezydent dużo mówi a mało robi bo inne cześci chelma potrzebuja innych inwestycji takich jak ul fabryczba 4a gdzie miasto zamiast pomagać tam ludzia to jwst odwrotnie. DLACZEGO MIASTO NIE DA STALEGO MELDUNKU LUDZIA TYLKO NA ROK JEDYNIE .OBECNIE JEST TO WSTYD URZEDNIKÓW .ZERO ZAGOSPODAROWANIA TERWNU ,LUDZIE POTRZEBUJA TAM POMOCY A JEST ODWROTNIE NIBY JEST CZŁOWIEKIEM DLA LUDZI I MIESZKAŃCÓW ALE TO TYLOKO W ZWYKLYM GADANIU NIŻ POMOCY BO DUŻI GADA A MAŁO ROBI .ZACZYNA ROBIC TAK JAK POPRZEDNIA WLADZA i nabija sobie do kieszeni kase .Tyle obiecywal a gówno zrobił tam gdzie ludzie bardziej potrzebuja ma to w *** .W pieewszej kolejnosci niech sie zastanowi co robi bo ludzie kolejny raz go nie wybiara bo juz jedna byla co dlugów narobila i znalazla sie we wlodawie .Gdzie jest zalozenie sprawy o niegospodarnosci i trzeba odzyskac pieniadze od poprzedniej wlady .
Sbc
Sbc 11.09.2019, 16:37
Czysty przykład wypocin ,,patologii 500+"..... Fabryczna 4a- kwiat chełmskiej inteligencji....
miejscowy
miejscowy 13.09.2019, 08:49
Oj tak, oj tak. Sam kwiat, sama esencja. Wystarczy wejść do budynku i zobaczyć jak dbają o to co dostali za darmo.
Darek
Darek 11.09.2019, 09:39
A Młynarska?????

Pozostałe