Chełm: Wakacyjna Trasa Dwójki! Rozkład jazdy autobusów i parkingi

  • 08.09.2019, 13:19 (aktualizacja 09.09.2019, 15:40)
  • AN
Chełm: Wakacyjna Trasa Dwójki! Rozkład jazdy autobusów i parkingi
Impreza jednak odbędzie się w parku miejskim. Wśród gwiazd, które zobaczymy na gigantycznej scenie telewizyjnej, są: Golec uOrkiestra, Savage, Harlem, Ryszard Makowski, a także artyści disco polo: Modelinka & Model MT oraz Cleo, Weekend i Rafał Brzozowski.

Impreza odbędzie się 13 września. Ile wydarzenie kosztować będzie samorząd? Jak udało nam się wyczytać w internecie, jeszcze nie wiadomo. Na odpowiedź jednej z internautek o koszty imprezy urzędnicy odpowiedzieli, że "część tej kwoty zostanie pokryta ze środków zewnętrznych. Ostateczną wysokość kwoty, którą miasto przeznaczy na współorganizację wydarzenia, poznamy po zakończeniu imprezy oraz po analizie i podsumowaniu poniesionych wydatków".

 - Wspomniane przedsięwzięcie artystyczne to nie tylko koncert, ale również doskonała promocja Chełma w mediach o ogólnokrajowym zasięgu. Ponadto koszty imprezy o tak ogromnym zasięgu (kilkumilionowa publika przed telewizorami) są porównywalne z wydatkami na wydarzenia kulturalne o zasięgu lokalnym ponoszonymi na organizację "Dni Chełma" czy "Kolorów Muzyki" - poinformował Urząd Miasta Chełm.

Wakacyjna Trasa Dwójki najpewniej przyciągnie przed scenę tłumy widzów. Z tego względu miejscy urzędnicy wspólnie ze służbami oraz przy wsparciu Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i gminy Chełm przygotowali organizację ruchu, która ma ułatwić bezpieczne i płynne dotarcie na koncert, a później powrót do domu.

Na terenach miejskich i ChSM wyznaczono cztery dodatkowe parkingi dla widzów spoza Chełma. To tereny zielone na osiedlu Słonecznym przy ul. Karłowicza i Żarnowskiego oraz przy amfiteatrze w Kumowej Dolinie i na targowisku przy ul. Zawadówka. Będą to parkingi oznakowane, mieszczące po kilkaset samochodów, z doraźnym oświetleniem i organizacją ruchu, którą będą zawiadywać strażacy ochotnicy. Poza tym do wykorzystania będą mniejsze parkingi na terenie miasta, na przykład przy Chełmskim Parku Wodnym, Chadeku, Miejskiej Hali Sportowej itp.

By rozładować przewidywane natężenie ruchu w centrum miasta, najbardziej oddalone od koncertu parkingi będą obsługiwane przez autobusy Chełmskich Linii Autobusowych. Dojeżdżający z kierunku Krasnegostawu, Lublina czy Włodawy będą mogli pozostawić samochody na parkingach przy ul. Zawadówka (targowisko) oraz przy amfiteatrze i przesiąść się do autobusu. Bezpłatne kursy na koncert zaplanowano na godziny: 18.30, 19 i 19.30 z ulicy Zawadówka (okolice restauracji Ustroń) oraz na godzinę 18.45, 19.15 i 19.45 z przystanku na ulicy Podgórze (naprzeciwko starej stacji paliw). Punktem docelowym będzie przystanek na Alei Armii Krajowej przy rondzie Jana Pawła II (Wiadukt/KFC).

Z tego samego przystanku będą ruszały kursy powrotne. Pojazdy będą opisane jako Kumowa Parking i Targ Parking. Dwa autobusy będą czekały na widzów o godzinie 23.15, a kolejne dwa o godzinie 23.30. Chełmskie Linie Autobusowych zastrzegają przy tym możliwość nieznacznych przesunięć w czasie lub zmianę liczby autobusów. Przy tym należy podkreślić, że autobusy nie będą się zatrzymywały na przystankach pośrednich – jadą z parkingów bezpośrednio do centrum i odwrotnie. Z kolei widzów, którzy przyjadą na przykład z kierunku Hrubieszowa i skorzystają z parkingów Chadeku lub MOSiR-u, a także mieszkańców zachęcamy do korzystania z normalnych kursów komunikacji miejskiej – w piątkowy wieczór autobusy kursują z częstotliwością co 15 minut spod Gmachu do centrum.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gosc
Gosc 11.09.2019, 15:36
Może by tak zająć się budownictwem komunalnym w mieście Chełm..i długami których narobili prezesi chełmskich firm ???
Podpis
Podpis 11.09.2019, 12:12
Ładne dzielenie społeczeństwa.
Dodatkowe autobusy będą bezpłatne natomiast zwykle kursy już nie.
W takim razie każda osoba która będzie chciała skorzystać z darmowej komunikacji musi zostawić auto w Kumowej Dolinie.
Jenny
Jenny 09.09.2019, 15:42
To smutne, że najwięcej ludzi na koncerty przyciąga najmniej ambitna muzyka... Oczywiscie, nie mam tu na myśli wszystkich powyższych zespołów, ale nie ukrywajmy, że Harlem i Modelinka na jednej scenie to coś nie tego...
ewa
ewa 09.09.2019, 19:21
Smutne to dla mnie też, chciałabym, aby moim dzieciom proponowano ambitniejszą muzykę, a nie wulgarne, tandetne, głupawe teksty - i takowa muzyka....jeszcze kilka lat temu w publicznej tv był zakaz puszczania disco polo.....dobrze, że przynajmniej Harlem będzie:) pamiętajmy, że ilość nie znaczy jakość:)
Ziom
Ziom 10.09.2019, 12:27
Ok nie idz

Pozostałe