Chełm: Sekretarka na celowniku zboczeńca

  • 06.09.2019, 12:28
  • (apm)
Chełm: Sekretarka na celowniku zboczeńca
Dzwoni bez opamiętania. Naprzykrza się, sapie do słuchawki, prosi, by opisała mu, jak wygląda. Za każdym razem pyta, czy jest wolna. Sekretarka jednej z chełmskich firm zawiadomiła już policję. Czuje się osaczona przez zboczeńca.

Pierwszy raz zadzwonił miesiąc temu.

- Telefon przekierowałam do swojej szefowej. Nie wiadomo było, o co tak naprawdę temu mężczyźnie chodzi. Zadawał dziwne pytania, pytał, czy w naszej firmie są młode, wolne kobiety, z którymi mógłby się umówić, coś kręcił... – opowiada pani Marzena. Zadzwonił raz, drugi, trzeci. – Szefowa uznała, że jest albo pijany, albo ma problemy natury psychicznej i poprosiła, by jej z nim więcej nie łączyć.

Zadzwonił jeszcze kilka razy, potem się uspokoił. Na chwilę. I znów zaczął się naprzykrzać.

- Ostatnio dzwonił coraz częściej. Jednego dnia chyba ze sześć razy – mówi pani Marzena. – Sapie i wzdycha do słuchawki, chce, bym opisała, jak wyglądam, w co jestem ubrana, docieka, czy jestem wolna, namawia na spotkanie po pracy, naprzykrza się. Boję się tego człowieka, to jakiś zboczeniec. Czuję się osaczona, jakby mnie podglądał, czekał gdzieś blisko, by mnie dopaść. Obawiam się sama wychodzić z pracy.

Dlatego przestraszona kobieta w końcu postanowiła zawiadomić policję. Choć mężczyzna nie sprawia wrażenia agresywnego, jego natarczywość jest jednak podejrzana i niepokojąca.

- A jeśli to jakiś szaleniec? Nie wiadomo, co siedzi w tej chorej głowie... - skarży się kobieta. – Mam nadzieję, że policjanci go dorwą. Zapisywałam godziny tych nieprzyjemnych telefonów, wystarczy zdobyć bilingi.

Takie zachowanie jest karalne. W zależności od sposobu i nasilenia nękania może być to wykroczenie jako złośliwe niepokojenie lub stalking – przestępstwo sklasyfikowane w Kodeksie karnym. Art. 190 a par. 1 mówi, że kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia, lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Za uporczywe nękanie przyjmuje się prześladowanie, dokuczanie innej osobie, głuche lub obraźliwe telefony, niechciane SMS-y oraz e-maile, śledzenie, obserwowanie, nachodzenie itp.

- Prowadzimy sprawy dotyczące uporczywego nękania – mówi Jolanta Babicz z Komendy Policji w Chełmie. – Gdy ktoś czuje się zagrożony, powinien swoje podejrzenia zgłosić na policję. Jest to karalne.

 PS. Imię poszkodowanej zostało zmienione celowo.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe