Gm. Chełm: Co z tym autobusem?

  • 05.09.2019, 11:52 (aktualizacja 05.09.2019, 12:06)
  • juna
Gm. Chełm: Co z tym autobusem?
- Chciałam kupić dzieciom bilety miesięczne, ale w kasie usłyszałam, że autobus po wakacjach nie wraca. Jak od września mają dojeżdżać do szkoły w Chełmie? - pytała rozżalona Czytelniczka ze Strupina Łanowego pod koniec sierpnia.

Kilka tygodni temu (nr 30) pisaliśmy już o problemach mieszkańców Strupina i Pokrówki (ul. Zielonej) z dojazdem do miasta. Na wakacje zawieszono kursowanie linii należącej do PKS Chełm, przez co niezmotoryzowani mieszkańcy zostali odcięci od komunikacji. Część z nich musiała nawet chodzić do Chełma pieszo. Jak informował nas wtedy prezes PKS Chełm Waldemar Szynal, ponieważ linia jest kursem szkolnym, w lipcu i sierpniu została wyłączona. Zapewnił nas jednocześnie, że autobus wróci od września na swoją trasę. 

Tymczasem w ubiegły poniedziałek zadzwoniła do nas zaniepokojona Czytelniczka, która w kasie na dworcu PKS usłyszała, że nie może kupić biletu miesięcznego na wrzesień, ponieważ po wakacjach autobus jadący z Krzywic do Chełma nie będzie już kursował.

- Po krótkiej wymianie zdań w końcu mi powiedziano, żebym wróciła w piątek, jak już będą nowe rozkłady jazdy – opowiada. – Ale jak mogą informować o tym w piątek, skoro od poniedziałku zaczyna się szkoła?! To jest po prostu niepoważne - irytowała się. - A jak się okaże, że autobusu nie będzie, to co mam wtedy robić? Oboje z mężem pracujemy, nie mamy jak wozić dzieci do szkoły. Czy mają do szkoły piechotą chodzić? - pytała.

- Zaszło jakieś nieporozumienie - wyjaśnia Waldemar Szynal. - Autobus wracił od września, ale z ograniczoną liczbą kursów. Ta linia nie jest zbyt rentowna, jednak ze względu na dobrą współpracę z lokalnym samorządem i w trosce o dojeżdżających uczniów pozostawiliśmy poranny i popołudniowy kurs szkolny.

Autobus na trasie Krzywice - Rożdżałów - Strupin Duży - Strupin Łanowy - Pokrówka (ul. Zielona i Gminna) - Chełm będzie kursował rano (z Krzywic odjedzie o godz. 6.35), a popołudniowy kurs powrotny odjedzie z Chełma o godz. 15.45. Ma to zapewnić dzieciom i młodzieży dojazd oraz powrót ze szkoły. Pozostałe kursy na tę chwilę zostały zawieszone, chociaż -  jak zaznaczył prezes Szynal - zmiany nie są jeszcze wykluczone. Wszystko zależy od zapotrzebowania mieszkańców. Pomimo mniejszej liczby kursów w ramach tej linii ceny biletów miesięcznych się nie zmienią. 

juna

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe