Chełm: Trwa zbiórka na Młodowską

  • 30.08.2019, 07:50
  • AN
Chełm: Trwa zbiórka na Młodowską
Kilkadziesiąt tysięcy złotych ma kosztować pomnik-ławeczka upamiętniający postać zasłużonej dla miasta Jadwigi Młodowskiej. Chcesz wesprzeć tę inicjatywę? Dołóż się do zrzutki.

Jednym z pomysłów upamiętnienia Jadwigi Młodowskiej podczas tegorocznego zjazdu absolwentów tzw. Przedszkolanek jest ustawienie ławeczki z postacią dyrektor żeńskiego seminarium. Koszt takiego pomnika to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zbiórka pieniędzy w internecie wciąż trwa, ale do pełnej puli jest jeszcze bardzo daleko.

Zbiórka założona została na popularnym portalu zrzutka.pl. Jak zapewniają organizatorzy zjazdu, każda złotówka przybliża nas do realizacji tego przedsięwzięcia. Nie każdy może uczestniczyć w zjeździe, ale każdy może bez wychodzenia z domu wpłacić kwotę na ławeczkę, która nie tylko będzie upamiętnieniem Jadwigi Młodowskiej, ale również uatrakcyjni jeden z placów w śródmieściu.

Wstępny projekt ławeczki już jest. Wykonał go chełmski artysta rzeźbiarz Krzysztof Skóra. Teraz od mieszkańców Chełma zależy, czy patronka szkoły zostanie upamiętniona. Potrzeba 50 tys. zł.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Artur
Artur 31.08.2019, 10:00
50 000 zł za taką "rzeźbę"??? Młodowska to się chyba w grobie przewraca, jak widzi, że taką karykaturą chcą ją upamiętnić. Chodziłem do tego liceum, super je wspominam, ale do czegoś takiego nie dołożę ani grosza

Pozostałe