Gm. Rudnik: Kto podrzucił odpady?

  • 29.08.2019, 12:59 (aktualizacja 29.08.2019, 13:20)
  • GD
Gm. Rudnik: Kto podrzucił odpady?
W niecodzienny sposób samorząd przypomina o zbiórce odpadów wielkogabarytowych na terenie gminy. Chodzi bowiem o pomoc w ustaleniu sprawcy podrzucenia takich śmieci w Kaszubach.

- Urząd Gminy Rudnik zwraca się z prośbą o pomoc w ustaleniu sprawcy nielegalnego pozostawienia odpadów wielkogabarytowych w miejscowości Kaszuby. Procederu tego dokonano w pierwszych dniach sierpnia, na jednej z działek przy drodze powiatowej relacji Kaszuby – Władysławin. Bezpośrednio po otrzymaniu powyższej informacji zawiadomiliśmy Komendę Powiatową Policji w Krasnymstawie - czytamy na facebookowym koncie gminy Rudnik.

Pracownicy gminy przypominają, że kodeks karny, prawo o ochronie środowiska oraz regulamin utrzymania czystości i porządku w gminie zabrania składowania odpadów komunalnych w miejscach publicznych. Grozi za to kara ograniczenia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

- W przypadku posiadania jakichkolwiek informacji związanych z powyższą sprawą, prosimy o powiadomienie posterunku policji w Żółkiewce lub urzędu gminy. Przypominamy, iż zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów komunalnych z terenu gminy Rudnik, odpady wielkogabarytowe będą odbierane 28 sierpnia br. - dodają urzędnicy.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe