Sport: Nasi pokonali Tygrysa

  • 27.08.2019, 08:09
  • MP
Sport: Nasi pokonali Tygrysa
IX edycja Biegu Tygrysa (17 sierpnia) była naprawdę ekstremalna. Na starcie w Orzyszu, wojskowej stolicy Polski, stanęło ponad 300 miłośników biegania z przeszkodami, a wśród nich dwóch reprezentantów naszego regionu. Adam Derkacz i Marek Heniborg spróbowali swoich sił w najtrudniejszej z czterech kategorii.

Adam Derkacz i Marek Heniborg, obaj z Dorohuska, wystartowali w tzw. Dużej Beczce. Ta kategoria Biegu Tygrysa polega na pokonaniu 30-kilometrowej trasy naszpikowanej 100 przeszkodami naturalnymi i sztucznymi. Poważnym utrudnieniem jest to, że członek każdej z dwuosobowych drużyn musi dobiec do mety z dodatkowym obciążeniem, czyli butami i spodniami wojskowymi, a także plecakiem i karabinem. Nasi biegacze uzyskali ten sam czas, czyli po 4 godz. 47 min 45 sek., co łącznie dało im 9 godz. 35 min 30 sek. i 14 lokatę wśród 30 drużyn.

- Bieg był bardzo wymagający, więc jesteśmy zadowoleni z naszego wyniku - podkreślają zgodnie Adam i Marek. - Oprócz kondycji, liczyła się współpraca i motywacja, bo przeszkody dały nam w kość. Przekonaliśmy się, że nie bez powodu ten bieg należy do czołówki najtrudniejszych w kraju.

Biegacze mieli do pokonania trudny teren, w tym bagna, wodę i wzniesienia, a do tego mnóstwo przeszkód rodem z poligonów, czyli m.in. zasieki, poręcze czy czołganie się pod pojazdami wojskowymi.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe