Krasnystaw: Odbudowa kwartału z nowym wykonawcą

  • 24.08.2019, 06:06
  • GD
Krasnystaw: Odbudowa kwartału z nowym wykonawcą
Wszystko wskazuje na to, że po 8 miesiącach przestoju wkrótce zostanie wznowiona odbudowa kwartału przy ul. Mostowej, Zamkowej i Kościuszki. Wykonawcę, który dokończy inwestycję, udało się wyłonić dopiero za czwartym razem.

Z ostatniego przetargu wynika, że Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Krasnymstawie zamierzało przeznaczyć na dokończenie robót 6,5 mln zł. Wpłynęły dwie oferty, ale ta wyższa została odrzucona ze względu na błędy w kosztorysie ofertowym i brak wyceny niektórych robót.

Drugą ofertę złożył firma remontowo-budowlana Krzysztofa Bielana z Zamościa. Choć opiewała na około 7,18 mln zł, zarząd TBS postanowił uznać ją za najkorzystniejszą i dopłacić brakującą kwotę.

- Po kilku przetargach i rozeznaniu rynku podjęliśmy decyzję o podpisaniu umowy z oferentem. Choć zaproponowana kwota jest większa od tej, jaką zamierzaliśmy przeznaczyć na dokończenie inwestycji, postanowiliśmy zwiększyć finansowanie tego zadania. Pozwala na to prawo o zamówieniach publicznych. Plac budowy mamy przekazać do 20 sierpnia - wyjaśnia prezes spółki Andrzej Majchrowicz.

Szef TBS Krasnystaw przewiduje, że prace budowlane zostaną wznowione na przełomie sierpnia i września. Wyraża nadzieję, że dokończenie odbudowy kwartału będzie przebiegało bez komplikacji. Termin zakończenia robót wyznaczono na połowę maja przyszłego roku, a przekazywanie kluczy właścicielom lokali mieszkalnych i użytkowych rozpocznie się po uzyskaniu decyzji z krasnostawskiego starostwa.

Poprzedni wykonawca wycofał się z placu budowy pod koniec grudnia ubiegłego roku. Powodem była upadłość firmy. Obecnie inwestycja nie jest nawet na półmetku, jednak najtrudniejsze roboty już wykonano. Chodzi o prace ziemne na poziomie -1 oraz realizację dużej części konstrukcji. Do nabycia w powstającym kompleksie budynków pozostało jeszcze 8 z 25 lokali mieszkalnych oraz 5 z 8 lokali użytkowych.

Do tej pory cały projekt inwestycyjny pn. "Odbudowa historycznego układu urbanistycznego w rejonie ulic Mostowej, Zamkowej, Czystej i Kościuszki w Krasnymstawie", który spółka realizuje od 2011 roku, pochłonął około 3,5 mln zł. Wliczone są w to koszty związane z konkursem architektoniczno-urbanistycznym, opracowaniem dokumentacji technicznej, przedinwestycyjnymi badaniami archeologicznymi, wszelkimi formalnościami prawnymi, promocją i reklamą, opłatami za przyłącza do mediów, robotami budowanymi i inspektorami nadzoru.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe