Gm. Krasnystaw: Łazienka dla Kacperka

  • 23.08.2019, 07:58
  • GD
Gm. Krasnystaw: Łazienka dla Kacperka
Trwa internetowa zbiórka pieniędzy na remont łazienki dla Kacpra Dryglaka z Zażółkwi. Niepełnosprawny chłopiec czeka na to od kilku lat, ale dopiero teraz jest szansa na zrealizowanie jego potrzeb.

O Kacperku pisaliśmy już wiele razy. Kilka lat temu otrzymał specjalny komunikator, który służy mu do porozumienia się ze światem. W ubiegłym roku społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisław Konarskiego w Krasnymstawie zorganizowała zrzutkę na zakup fotela samochodowego. Głównym problemem nadal jest jednak ciasna łazienka i malutki brodzik do kąpieli.

Mimo że w marcu chłopiec skończy 11 lat, los nie był dla niego zbyt łaskawy. Wydawało się, że Kacper urodził się zdrowy. Otrzymał nawet 9 na 10 punktów w skali Apgar. Miał jedynie zasinioną skórę z powodu owinięcia szyi pępowiną. Nie rozwijał się jednak jak inne dzieci. Dopiero po wizycie u neurologa okazało się, że cierpi na porażenie mózgowe i potrzebna będzie długotrwała rehabilitacja.

Pomimo choroby Kacper jest uśmiechniętym dzieckiem, skradł już niejedno życzliwe serce. Uruchomiono dla niego internetową zbiórkę pieniędzy na remont łazienki. W pomoc zaangażowano też samorządowców z miasta i gminy Krasnystaw. Wspomóc chłopca można za pośrednictwem strony zrzutka.pl/pnfsy8.

Do zakończenia zbiórki pozostało jeszcze dwa tygodnie. Organizatorzy chcą zebrać 6 tys. zł. Do tej pory wpłynęła połowa tej sumy.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe