Chełm: Radna bardzo aktywna

  • 22.08.2019, 08:22 (aktualizacja 22.08.2019, 08:26)
  • AN
Chełm: Radna bardzo aktywna
Aż dziesięć interpelacji złożyła do władz miasta radna PiS Dorota Rybaczuk. Pyta m.in. o budowę kanalizacji w ulicy Wiercieńskiego, remont pływalni przy Szkole Podstawowej nr 8 oraz nawierzchni ulicy Polnej.

- Mieszkańcy ulicy Polnej zwrócili się do mnie z prośbą o interwencję w sprawie wykonania nawierzchni utwardzonej na drodze gruntowej. Prośbę swoją tłumaczyli tym, że obecnie droga – ulica Polna jest gruntowa i przy niej znajduje się gęsta zabudowa jednorodzinna, do której dojeżdżają mieszkańcy. W związku z tym z upływem czasu powstają kolejne doły i koleiny, które po deszczu utrudniają przejazd i przejście mieszkańców do swoich domów - zgłasza władzom miasta Rybaczuk. 

Na prośbę mieszkańców ulicy Ceramicznej z kolei radna wnioskuje o naprawę zatoki autobusowej, znajdującej się naprzeciwko budynków o numerach 20 G i H. Jak relacjonuje, kostka brukowa w zatoce zapadła się, co powoduje "dużą uciążliwość dla podjeżdżających autobusów, innych pojazdów oraz mieszkańców."

- Samochody ciężarowe wywołują duży hałas przy przejeździe przez omawiane miejsce, na co skarżą się pobliscy mieszkańcy. Ubytek stanowi także niebezpieczeństwo dla samych kierowców, którzy, co sama niejednokrotnie widziałam, omijają dół, wjeżdżając na lewy pas ruchu - argumentuje Dorota Rybaczuk.

W kolejnej interpelacji radna przypomina problem mieszkańców ulicy Wiercieńskiego. Chodzi o brak kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowej i kanalizacyjnej oraz właściwej jezdni i chodników, co znacznie utrudnia mieszkańcom normalne funkcjonowanie. 

- Problem ulicy Wiercieńskiego był poruszany już w latach ubiegłych i mieszkańcy otrzymywali liczne obietnice na realizację inwestycji - podkreśla. Radna prosi też o wycięcie uschniętego drzewa przy tej ulicy, w pobliżu posesji nr 50, które zagraża bezpieczeństwu i szpeci krajobraz.

Następny wniosek dotyczy remontu ulicy Reytana, której nawierzchnia jest w złym stanie technicznym. Droga ta znajduje się pomiędzy ulicami Mościckiego i Wojsławicką,

W kręgu zainteresowań radnej jest także Szkoła Podstawowa nr 8. Placówce tej poświęciła dwie interpelacje. Pierwsza dotyczy terminu rozpoczęcia remontu pływalni, druga - remontu drogi dojazdowej od ul. Połanieckiej do obiektów sportowych Ósemki. Radna wnioskuje też o postawienie znaku zakazu postoju wzdłuż ulicy Połanieckiej od numeru 2 do numeru 6. To prośba, którą wielokrotnie mieszkańcy zgłaszali podczas zebrania osiedlowego. Postawienie znaku ma poprawić bezpieczeństwo na drodze i umożliwić swobodny przejazd samochodów w obu kierunkach.

Radna wnioskuje również o wykonanie remontu nawierzchni i zagospodarowania terenu przy Wojsławickiej pomiędzy budynkiem Escottu a ulicą Słoneczną. 

- Prośbę swoją motywuję tym, że nawierzchnia terenu, którego dotyczy interpelacja, jest w złym stanie technicznym i wymaga remontu. Poza tym teren jest niezagospodarowany, a położony przy jednej z głównych ulic miasta - uzasadnia swój wniosek.

Przydałoby się także podcięcie korony drzew i krzewów u zbiegu ulic Słonecznej i Wojsławickiej, przy ścieżce rowerowej biegnącej do lasu Borek, po przeciwnej stronie cmentarza przy ulicy Mościckiego.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Leon
Leon 22.08.2019, 18:30
A Jakub na to: NIEMOŻLIWE... :D
Brak funduszy :(

Pozostałe