Chełm: Legitymacja wirtualna w II LO

  • 22.08.2019, 07:47
  • AN
Chełm: Legitymacja wirtualna w II LO gov.pl
- Czy w szkołach publicznych na terenie naszego miasta uczniowie mogą korzystać z mLegitymacji? - pyta władz miasta radny Mariusz Kowalczuk. Okazuje się, że elektroniczny dokument w czerwcu wprowadziło II LO.

Dane z mLegitymacji można okazać tak jak przy użyciu tradycyjnej legitymacji. Jest to bowiem taki sam dokument, tyle że wyświetlany na ekranie telefonu. mDokument można aktywować jednak tylko wtedy, gdy dana szkoła ma podpisane odpowiednie porozumienie z Ministerstwem Cyfryzacji. Uruchamia się go, używając kodu QR oraz kodu aktywacyjnego otrzymanego w sekretariacie szkoły.

Jak wyjaśnia w odpowiedzi na interpelację radnego prezydent Jakub Banaszek, od sierpnia ubiegłego roku wszystkie placówki oświatowe zostały poinformowane o możliwości skorzystania z programu. Informacje te były przekazywane przez urząd miasta, kuratorium oświaty oraz ministerstwo edukacji narodowej.

- Jedną z pierwszych szkół na terenie Chełm, która wprowadziła mLegitymację szkolną, jest II LO - informuje prezydent.

O legitymację elektroniczną mogą ubiegać się rodzice niepełnoletniego ucznia oraz sam uczeń, który ukończył 18 lat.

- Decyzję o wprowadzeniu mLegitymacji podejmuje dyrektor szkoły w porozumieniu z radą rodziców, uwzględniając nie tylko potrzeby, ale przede wszystkim możliwości swoich uczniów i ich rodziców - dodaje Banaszek.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Trochę się znam na tych sprawach
Trochę się znam na tych sprawach 22.08.2019, 11:02
Radny Kowalczuk to najlepszy radny w mieście. Zdrowia i powodzenia.

Pozostałe