Sport: Zapaśnicy szykują się do mistrzostw

  • 21.08.2019, 07:45
  • TWA
Sport: Zapaśnicy szykują się do mistrzostw
Przed zapaśnikami jeden z najważniejszych sportowych sprawdzianów w tym roku. Pod koniec sierpnia w Siedlcach odbędą się Mistrzostwa Polski LZS. Zawodnicy z całego województwa już szlifują formę w Okunince.

Mistrzostwa odbędą się w dniach 29-31 sierpnia. To ostatni dzwonek, aby popracować nad formą. Dlatego 10 sierpnia nad Jeziorem Białym rozpoczęło się zgrupowanie Kadry Województwa Lubelskiego w Zapasach w Stylu Wolnym. Potrwa do najbliższego czwartku. W obozie uczestniczy około 70 zawodników z pięciu klubów z województwa lubelskiego. Są to juniorzy, juniorzy młodsi oraz młodzicy. W tym szerokim gronie jest wielu reprezentantów kadry narodowej i medalistów Mistrzostw Polski, m.in.: Kamil Sykuła, Adrian Bielecki, Krystian Knap, Ernest Kopeć z LMKS Krasnystaw, a także Paweł Sadowski, Ernest Dorosz z MLUKS Zapasy Włodawa oraz Jakub Michalak i Eryk Michalak z LUKS Suples Kraśnik.

Zawodnicy trenują pod czujnym okiem trenera i koordynatora Roberta Lenarta z MLUKS Zapasy Włodawa oraz współpracujących z nim trenerów: Tomasza Żurawia z Iskry Spiczyn, Adama Swatka z LMKS Krasnystaw, Damiana Jakóbczyka i Jarosława Kozaka z LUKS Suples Kraśnik.

Warto dodać, że razem młodymi sportowcami trenuje również Paweł Woliński z Iskry Spiczyn – Wicemistrz Świata Weteranów. Przygotowuje się do kolejnych Mistrzostw Świata.

Trenera kadry Roberta Lenarta zapytaliśmy, jak ocenia formę swoich podopiecznych oraz ilu zawodników jest w stanie powalczyć o medale?

- Z formy moich zawodników jestem zadowolony, a przed nami jeszcze kilka dni treningów, więc powinno być tylko lepiej. A jak wypadną podczas zawodów, to już czas pokaże. Myślę, że około 8-10 spośród nich jest w stanie powalczyć o medale, może nawet te z najcenniejszego kruszcu – mówi.

Na kogo liczy najbardziej? Tego nie zdradza, aby nie wywierać niepotrzebnej presji na zawodnikach.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe