Chełm: Targowisko musi się zmienić

  • 20.08.2019, 14:00
  • AN
Chełm: Targowisko musi się zmienić
Ma być estetycznie i funkcjonalnie. Nowy prezes spółki Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie planuje modernizację bazaru przy Armii Krajowej. - Chcemy, aby to miejsce tętniło życiem jak kiedyś, jednak jego wygląd musi się zdecydowanie zmienić - mówi Artur Juszczak.

Prezes spółki spotkał się w ostatnim czasie z kupcami, którym również zależy na tym, aby bazar stał się atrakcyjny dla klientów.

- Sporo rozmawialiśmy na ten temat. Chciałbym, aby koncepcja odnowionego targowiska tworzona była wspólnie - tłumaczy Juszczak. - Zamierzam wykorzystać doświadczenie kupców. Zrobienie porządku przy Armii Krajowej jest moim priorytetem.

Zdanie będzie dość kosztowne, ale to nie zniechęca nowego prezesa. Chce pozyskać dotację na realizację inwestycji.

- Liczę na to, że znajdziemy jakieś możliwości dofinansowania tego przedsięwzięcia. W najbliższym czasie wybieram się do Stalowej Woli, gdzie udało się wybudować targowisko z funduszy zewnętrznych - dodaje Juszczak.

Modernizacja targowiska przy ul. AK to nie jedyny temat, jaki prezes poruszył na spotkaniu z kupcami. W dalszym ciągu nie została rozwiązana przez miasto kwestia handlujących w pobliżu targowisk. To jedna z największych bolączek chełmskich kupców.

- Jestem za tym, aby w miejscach wyznaczonych do handlu znieść opłatę targową, a poza nimi określić ją na poziomie 400-500 zł. Może to pomoże w uporządkowaniu tematu. Wiem, że ceny te mogą szokować, jednak zapewniam, że nie chodzi mi o to, aby kogoś dołować, ale by wszyscy mieli równe szanse, co gwarantują stoiska na hali targowej - tłumaczy prezes Juszczak. - Zachęcam jednocześnie do korzystania z wolnych stoisk na naszych halach targowych. Na targowisku przy al. Piłsudskiego mamy promocję dla nowych klientów w wysokości 50 proc. obniżki na opłatę przez pierwsze pół roku.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
J. Murawski
J. Murawski 21.08.2019, 21:28
P. Prezesie chcesz Panpoprawiavc. targowisko przy AK to najpierw zrób porządek na Lwowskiej /zielony/bo dojdzie do tragedii tą wąskie przejścia gdzie przepisy p
Pożarowe.Co robi Straż Pożarna która winna kontrolować. Myślę że się Pan tym Zaj.
Jo Slonzok
Jo Slonzok 21.08.2019, 10:44
Niech robią DROGI DROGI DROGI BO MASAKRA WSTYD GDZIE TO 18OMLN NA NIE GDZIE W WARSZAWIE JUŻ ⁉️⁉️⁉️ A NIE MYDLENIE OCZU ***MI czy obecne wladze to maja wtyle ile TO razy Ide na to targowisko ile A drogami jeździmy DZIENNIE DZIENNIE I TO WSZYSCY WSTYD DLA TEGO MIASTA dziura na dziurze i klajstry zenada
prez
prez 20.08.2019, 20:42
400 500 zł chyba żartujecie , na miesiąc? teraz się płaci ok 200 zł.
bywalec bazaru
bywalec bazaru 20.08.2019, 18:23
Zgadzam się w 100 % wygląd,wygląd ijeszcze raz wygląd

Pozostałe