Gm. Wola Uhruska: Rekord na finał dnia dobrosąsiedztwa (ZDJĘCIA)

  • 20.08.2019, 13:00
  • TWA
Gm. Wola Uhruska: Rekord na finał dnia dobrosąsiedztwa (ZDJĘCIA)
W ciągu zaledwie trzech dni przez most pontonowy w Zbereżu przeszło 32 tys. 386 osób. To absolutny rekord. Ciekawie wyglądają również statystyki policyjne. Oprócz zarekwirowanych papierosów i wykroczeń karno-skarbowych są zatrzymani za jazdę w stanie nietrzeźwości, a nawet poszukiwany do odbycia kary więzienia.

Były to ostatnie Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa, ale niewątpliwie przejdą do historii. Tak wielu odpraw funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Krajowej Administracji Skarbowej nie dokonali podczas żadnej z poprzednich edycji. Każdego dnia odprawiali średnio 10 tys. 795 osób, czyli 875 osób na godzinę.

- Podsumowując: w ciągu dziesięciu Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa Zbereże - Adamczuki, które trwały łącznie 42 dni funkcjonariusze odprawili 300 tys. 169 osób, co daje średnią 597 odpraw na godzinę. Dla porównania: średnia liczba odpraw na godzinę na przejściu granicznym w Dorohusku wyniosła w czerwcu 2019 roku 366 osób. Z pewnością nikt nie będzie mógł powiedzieć, że w tym miejscu przejście graniczne nie jest nikomu potrzebne. W naszej ocenie jest ono o wiele bardziej potrzebne niż niektóre z przejść ostatnio tworzonych – napisały w oświadczeniu władze gminy Wola Uhruska.

Jak co roku pełne ręce roboty mieli również policjanci z włodawskiej komendy. Zatrzymali 28 osób, które próbowały przewieźć więcej towaru bezakcyzowego, niż było to dozwolone. Zarekwirowano blisko dwa tysiące paczek papierosów. Gdyby trafiły na rynek, to skarb państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego straciłby około 32 tys. zł.

Funkcjonariusze prowadzili również akcję przeciwko nietrzeźwym za kierownicą. Wpadła jedna osoba. Ponadto w tłumie ludzi kursujących z jednej na drugą stronę granicy mundurowi wypatrzyli mężczyznę, który już dawno powinien siedzieć za kratkami. Poszukiwany był przez sąd do odbycia kary dwóch lat pozbawienia wolności za przestępstwo wcześniej popełnione.

TWA

Zdjęcia (63)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ignac
ignac 26.08.2019, 20:32
ten pan na pierwszym planie chyba pomylił farby
ignacy
ignacy 26.08.2019, 08:23
to znaczy że wniesiono 32tys.butelek wódy a ile papierosów -ile na tym stracił skarb państwa

Pozostałe