Chełm: Stara Siódemka znów na sprzedaż

  • 20.08.2019, 10:04
  • AN
Chełm: Stara Siódemka znów na sprzedaż
Nie ma szczęścia nieruchomość przy Lubelskiej po dawnej Szkole Podstawowej nr 7. Właściciel, który trzy lata temu kupił od miasta budynek, chce go sprzedać.

Budynek wraz z działką został sprzedany w 2016 roku. W postępowaniu przetargowym wzięło udział kilku oferentów, a nieruchomość kupiła osoba związana z branżą medyczną. Mówiło się, że w budynku powstanie przychodnia. Jednak nie powstała. W zasadzie poza tym, że dawna szkoła została zabezpieczona przed nieproszonymi gośćmi, nic się nie wydarzyło.

Przez wiele lat miasto starało się pozbyć nieruchomości. Ogłoszono kilka przetargów, a cena z każdym kolejnym była obniżana. Cena nieruchomości spadła w końcu już do 300 tys. zł. Nie oznacza to jednak, że za tyle została sprzedana. W ostatnim postępowaniu przetargowym pula została podbita do prawie 400 tys. zł. O nieruchomość starały się trzy osoby z Chełma, jedna z powiatu chełmskiego i jedna z Lublina.

Zgodnie z planem zagospodarowania działka przeznaczona może być pod usługi nieuciążliwe, ale także edukację.

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe