Chełm: Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy. Miał ponad 3 promile

  • 17.08.2019, 20:55
  • MP
Chełm: Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy. Miał ponad 3 promile
Czujność nie zwiodła pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, którzy zauważyli podejrzanie zachowującego się kierowcę. Nie pozwolili mu odjechać, kiedy zauważyli, że jest pod silnym wpływem alkoholu, i wezwali na miejsce policję.

W piątek dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o o udaremnieniu jazdy nietrzeźwemu kierowcy, który wsiadał do samochodu przy al. Piłsudskiego.

- Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że pracownicy służb miejskich zauważyli, jak z parkingu przy sklepie chce wyjechać ford - mówi Ewa Czyż, rzecznik KMP w Chełmie. - Siedzący za kierownicą mężczyzna miał wcześniej problem z utrzymaniem równowagi i otwarciem auta. Podejrzewając, że może być nietrzeźwy, zgłaszający podbiegli do niego uniemożliwiając mu tym samym dalszą jazdę.

Policjanci potwierdzili ich przypuszczenia. Badanie stanu trzeźwości 46-letniego chełmianina wykazało, że miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego grozi mu nie tylko pozbawienie uprawnień, ale również 2 lata więzienia.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jacek
Jacek 18.08.2019, 23:21
Jeśli nie jest znanym dziennikarzem , politykiem , działaczem , policjantem , sędzią , prokuratorem , aktorem , itp. , lub członkiem rodziny w/wymienionych 1000 % siedzi

Pozostałe