Chełm: Trochę lochu dla ochłody

  • 16.08.2019, 19:10
  • szer
Chełm: Trochę lochu dla ochłody
Gospodarze Chełmskich Podziemi Kredowych mają powody do zadowolenia. Pod względem frekwencji tegoroczny lipiec okazał się rekordowy. W zabytkowej kopalni kredy Duch Bieluch gościł prawie 6,5 tysiąca osób. Od początku roku odwiedziło go blisko 19,5 tysiąca turystów.

- To znacznie więcej niż w latach poprzednich – cieszy się Krzysztof Białowicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, któremu podlegają podziemia. - Tylko w porównaniu z lipcem ubiegłego roku zanotowaliśmy ponad 10-procentowy wzrost.

O większej licznie turystów w kredowych podziemiach świadczy też zwiększone zapotrzebowania na pamiątki. Wizerunki Ducha Bielucha schodzą jak świeże bułeczki. I praktycznie co parę dni trzeba zamawiać ich nową partię.

Białowicz wzrost frekwencji upatruje między innymi w dobrze prowadzonych działań promocyjnych. Informacje o atrakcjach turystycznych Chełma pojawiły się w ogólnopolskich mediach i na portalach społecznościowych. 

- Reklamujemy nasze podziemia wszędzie, gdzie się da – dodaje. I przyznaje, że jadąc na urlop, zabrał ze sobą foldery zachęcające do przyjazdu do Chełma i do spaceru kredowymi korytarzami. Zostawiał je w hotelach, barach, urzędach. Więcej turystów to – jego zadaniem – również efekt programu Rodzina 500 plus. Dzieci stanowią bowiem największą grupę spośród wszystkich odwiedzających podziemia.

Kogo jeszcze gościł Duch Bieluch? Przychodzili do niego turyści niemal z całej Polski, a także obcokrajowcy posługujący się głównie językiem angielskim, bo takimi audioprzewodnikami byli zainteresowani, schodząc w dół.

- Zainteresowanie zwiedzaniem naszych podziemi nie maleje – dodaje Białowicz. - Żeby wszyscy chętni mogli je obejrzeć, zejścia odbywają się co pół godziny. - Mamy nadzieję, że sierpień będzie dla naszej zabytkowej kopalni równie dobry pod względem frekwencji, jak lipiec.

15 sierpnia chełmskie podziemia będą zamknięte. Duch Bieluch również potrzebuje chwili wypoczynku. W pozostałe dni tygodnia: od poniedziałku do piątku podziemia otwarte są w godzinach od 9 do 17, zaś w soboty i niedziele w godz. 10-16. Od 1994 roku Chełmskie Podziemia Kredowe są wpisane do rejestru zabytków. Łączna długość trasy udostępnionej turystom to ponad 2 tysiące metrów.

szer

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe