Chełm: Pomóż się przytulić

  • 16.08.2019, 10:35 (aktualizacja 16.08.2019, 10:39)
  • szer
Chełm: Pomóż się przytulić
Trwa ogólnopolska akcja charytatywna dla dzieci po operacjach wykonywanych w Centrum Zdrowia Dziecka. Maskotki zbiera Chełmska Biblioteka Publiczna. Przyjmowane są do 10 września w wypożyczalni dla dzieci i młodzieży przy ulicy Partyzantów 40.

Sala Wybudzeń w Centrum Zdrowia Dziecka to miejsce nadziei, ale i strachu, bo przy małych pacjentach, tuż po wybudzeniu z operacji nie może być rodziców. Są za to obcy ludzie i wiele medycznych  urządzeń. Mogą być także pluszami, które pomogą opanować strach,  do których można się przytulić, zanim zobaczy się swoich rodziców.Ważne, aby każdy pluszak był nowy – jeszcze z metką. Nie może być też zbyt mały i nie powinien mieć małych elementów.

Zachęcamy do włączenia się do akcji. W Centrum Zdrowia Dziecka leczone są dzieci z całej Polski, w tym również i z Chełma. W ciągu roku wykonuje się tam blisko 20 tysięcy operacji i zabiegów w pełnej narkozie.

szer

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe