Siedliszcze: Zbiórka i zlot w szczytnym celu

  • 16.08.2019, 08:50
  • MP
Siedliszcze: Zbiórka i zlot w szczytnym celu
W najbliższą sobotę (17 sierpnia) w Siedliszczu odbędzie się I Zlot Motocyklowy połączony ze zbiórką krwi. Dochód z aukcji różnych przedmiotów zostanie przekazany na leczenie 14-letniej Roksany.

I Zlot Motocyklowy już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem i swój udział potwierdziło ponad 100 kierowców. Organizatorzy przewidują, że w sobotę będzie ich znacznie więcej.

- Lista jest cały czas otwarta, nie prowadzimy żadnych zapisów - podkreśla Sławomir Posturzyński. - Zlot rozpoczniemy mszą w parafii w Siedliszczu i po niej zaczniemy formować szyk, w którym przejedziemy w stronę Majdanu Zahorodyńskiego, a stamtąd wrócimy przez ulicę Szkolną do miasta. Zapraszamy serdecznie kolejnych motocyklistów. Dla uczestników przewidujemy upominki.

Przybycie parady motocyklowej rozpocznie dalszą część wydarzenia w amfiteatrze przy Zespole Szkół w Siedliszczu. Tam odbędą się m.in. pokazy free style, aukcje ze zbiórką pieniędzy na leczenie 14-letniej Roksany, która cierpi na anoreksję, a także degustacja regionalnego piwa. Podczas zlotu nie zabraknie również koncertów. W amfiteatrze zagra lokalny zespół Kapsel, natomiast wieczorem w kawiarni Zeberka wystąpi lubelska grupa rockowa Mellow Driver.

- Zgodnie z zapowiedzią będzie także możliwość oddania krwi w krwiobusie RCKiK Lublin - mówi współorganizator Tomasz Szczepaniak. - Zgłosiło się już 30 osób, ale zapraszamy kolejne, które chciałyby podzielić się krwią z potrzebującymi.

Przypominamy, że aby dołączyć do grona krwiodawców, trzeba być zdrowym, po lekkim śniadaniu i nie przyjmować na stałe leków. Każda osoba jest na wagę złota, ponieważ wakacje to okres, kiedy w bankach krwi jest ciągłe zapotrzebowanie na wiele grup.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe