Chełm: Czy policjanci mogli strzelać?

  • 14.08.2019, 19:21
  • (apm)
Chełm: Czy policjanci mogli strzelać?
Prokuratura Rejonowa w Chełmie prowadzi postępowanie w sprawie strzelaniny policjantów na ul. Hrubieszowskiej. – Musimy sprawdzić, czy ktoś nie przekroczył uprawnień i nie naraził na niebezpieczeństwo utraty życia – mówi Lech Wieczerza, szef chełmskich prokuratorów.

- Otrzymaliśmy już kserokopie materiałów, będziemy badać okoliczności użycia broni przez policjantów – dodaje Wieczerza. – To czynności wyjaśniające, sprawa została wszczęta z urzędu, a nie z czyjegoś zawiadomienia.

Jak już pisaliśmy, policja również prowadzi wewnętrzne postępowanie, mające na celu ustalenie, czy mundurowi odpowiednio zareagowali, strzelając w stronę uciekinierów.

- To standardowa procedura w takich przypadkach – zapewniała nas Ewa Czyż, rzeczniczka prasowa KMP w Chełmie.

Do zdarzenia doszło 1 sierpnia przed północą. Policjanci z drogówki na ulicy 3-go Maja w Chełmie zwrócili uwagę na wyjeżdżającego z parkingu saaba. Auto miało nieprawidłowe oświetlenie. Postanowili więc je sprawdzić.

Gdy dali sygnał do zatrzymania się, kierowca nie zareagował. Wtedy za nim ruszyli. Wsparcia udzielił im inny patrol pełniący służbę na terenie Chełma. Na ulicy Hrubieszowskiej zablokowali pojazd. Gdy wysiedli, kierujący ruszył w kierunku jednego z policjantów, który próbował mu uniemożliwić dalszą jazdę. Doszło wtedy do uszkodzenia dwóch radiowozów.

Funkcjonariusze oddali kilka strzałów. Mimo to kierujący saabem uciekł. Policjanci ruszyli za nim. Auto znaleźli porzucone w Borku. Kierowca auta jeszcze tej samej nocy został zatrzymany. To 16-letni mieszkaniec Chełma. Jak się okazało, wraz z nim jechało jeszcze czterech nastolatków.

Jak ustalili mundurowi, 16-latek zabrał auto rodzicom i wziął kumpli na nocną przejażdżkę. Teraz ma poważne kłopoty. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie rodzinnym i nieletnich.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Masakra
Masakra 16.08.2019, 14:41
ci policjanci są juz na zwolnieniu dyscyplinarnym........
Zszokowany
Zszokowany 16.08.2019, 08:59
Ja pierdzielę. Szok. Szarpią za interwencję policjantów, zamiast tych szczyli. Zasra***niec zza kierownicy powinien być sądzony z całą surowością jak dorosły !!! A pozostałym szczylom założyć na rok odblaskowe kamizelki z napisem młodociany przestępca i nakazać przez ten rok zamiatać ulice w centrum miasta. W innym przypadku wszyscy będą w swoich środowiskach uchodzili za bohaterów, którzy "zagrali na nosie psom".
Rokka
Rokka 15.08.2019, 15:44
I bardzo dobrze. Gówniarzy trzeba ściągnąć do odpowiedzialności. Zawsze mogą pracę społeczne robić. Korona im z głowy nie spadnie a jak reszta kolegów zobaczy czym tego typu występki się kończą to dwa razy się zastanowią. Oczywiście mistrz kierownicy panował nad pojazdem bo ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu auta. Szkoda mi policjantów bo to oni najgorzej to znieśli.

Pozostałe