Włodawa: Krew płynęła ulicą

  • 14.08.2019, 09:03
  • TWA
Włodawa: Krew płynęła ulicą
Struga krwi płynęła w sobotę ulicą Przemysłową. Turystka wpadła w popłoch. Zadzwoniła do naszej redakcji oznajmiając, że chyba kogoś zamordowano przy drodze. Ktoś inny przysłał nam przerażające zdjęcie. Sprawą zajęła się policja.

- Może komuś obcięto głowę, albo kogoś poćwiartowano – spekulowali. Na szczęście nic takiego się nie stało. Okazało się, że krew wypływa z ubojni zwierząt firmy Gramar. Kilkaset metrów dalej czerwona struga znikała w studzience kanalizacyjnej. Mimo tego widok był przerażający.

Osoby mieszkające w pobliżu ubojni są oburzone. Ktoś zrobił zdjęcia i przesłał do naszej redakcji. Autor e-maila opisał całą sytuację. Stwierdził, że krew wypłynęła z zakładu zajmującego się ubojem bydła i coś takiego wydarzyło się nie pierwszy raz.

- Proszę sobie wyobrazić ten widok i co się dzieje z tą substancją w wysokich temperaturach. Smród jest niesamowity. A przecież tyle się mówi i czyta o ekologii i ochronie środowiska. Z pewnością jest to "wspaniała" wizytówka miasta, szczególnie zlokalizowanej nieopodal bazy kajakowej, do której zjeżdżają się turyści z całej Polski – czytamy w liście.

Zgłoszenie o zanieczyszczeniu dostali również włodawscy policjanci. - Ustalilismy, że krew została zmyta z samochodu. Nie trafiła jednak do przepompowni, bo doszło w niej do awarii. Dlatego wylała się na ulicę. Na wniosek funkcjonariuszy właściciel zakładu zmył krew z ulicy - wyjaśnia nadkom. Bożena Szymańska z Komendy Powiatowej Policji we Włodawie.

Ponieważ ulica niezwłocznie została uprzątnięta z nieczystości, sprawa zakończyła się na upomnieniu.

- Krew zwierzęcą pochodzącą z uboju wpuszczamy do studzienki rewizyjnej, z której następnie przy użyciu specjalistycznych urządzeń jest przepompowywana do oczyszczalni ścieków. Mieliśmy awarię pompy. Zanim ktoś to zauważy,ł studzienka się zapełniła i krew zamiast wpłynąć do niej, popłynęła na ulicę. Zdarza się to bardzo rzadko. Awarie są i, mimo zabezpieczeń, nie zawsze człowiek ma wpływ na pewne rzeczy – wyjaśnia właściciel firmy Krzysztof Łojewski.

Nie kryje oburzenia, że ktoś widząc, co się dzieje, nie zadzwonił najpierw do niego, tylko od razu doniósł na policję i do mediów.

- Na bramie wjazdowej do zakładu jest numer telefonu. Wystarczyło zadzwonić do nas informując, że coś się dzieje w naszym zakładzie, a my niezwłocznie zmylibyśmy nieczystości z ulicy. Widocznie ktoś chce nam dokopać. Nie brakuje ludzi, którzy z niechęcią patrzą na to, że coś robimy. Ledwie podnosimy się po kwietniowym pożarze, a tu kolejny raz rzucane są nam kłody pod nogi – dodaje przedsiębiorca.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ewuś
Ewuś 15.08.2019, 20:42
To ludzka zazdrość...Czemu komus ma być lepiej jak mnie tak to juz jest u nas...Gdzie z człowieka było by tyle krwi
Ss
Ss 15.08.2019, 14:29
Oczywiście turyści. Przyjadą z "wielkiego miasta" i się uważają za panów i władców. Chołota i ciemnota, kazdy doskonale wie, że tam jest ubojnia, to na pewno w ubojni ludzi zabijają...
Gosia
Gosia 14.08.2019, 13:32
Biedne zwierzęta...ile musiano zaszlachtować aby popłynęła rzeka krwi

Pozostałe