Chełm: Pogranicznicy poszukiwani

  • 13.08.2019, 08:58 (aktualizacja 13.08.2019, 09:09)
  • (apm)
Chełm: Pogranicznicy poszukiwani
Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie prowadzi nabór kandydatów do służby. Dokumenty przyjmowane są teraz nie tylko w siedzibie NOSG w Chełmie, ale również w Białej Podlaskiej oraz Zamościu. Do końca roku zostanie przyjętych jeszcze ponad 40 funkcjonariuszy.

Postępowanie kwalifikacyjne składa się z dwóch etapów. W pierwszym zostanie dokonany przegląd złożonych przez kandydata dokumentów oraz w oparciu o nie wystawiona wstępna ocena w zakresie spełnienia przez niego wymagań określonych w ustawie. Kandydat, który uzyskał akceptację komendanta oddziału, kierowany jest na wstępną rozmowę kwalifikacyjną, a następnie na testy psychologiczne określające predyspozycje intelektualne i osobowościowe oraz na badania psychofizjologiczne.

- Drugi etap odbywa się w jednym z ośrodków szkolenia straży granicznej. Składa się z: testów pisemnych obejmujących test z wiedzy ogólnej oraz test ze znajomości języka obcego, testu sprawności fizycznej i rozmowy kwalifikacyjnej. Po pozytywnym ukończeniu tego etapu kandydat kierowany jest do rejonowej komisji lekarskiej celem ustalenia zdolności do służby – mówi por. Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Służbę w SG rozpoczyna się od szkolenia przygotowawczego w jednym z ośrodków szkoleniowych. Może ją pełnić osoba: posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie, o nieposzlakowanej opinii, niekarana za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystająca w pełni z praw publicznych, posiadająca co najmniej średnie wykształcenie, zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, dająca rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zg
zg 14.08.2019, 18:50
biorą wszystkich jak leci.
Kiepsko płacą, wymagania dyspozycyjności wysokie, efekt, nikt nie chce takiej roboty. Tylko ofiary losu i fascynaci.
Kobieta
Kobieta 15.08.2019, 20:42
Serio?Jak widze to bardzo ciezko sie dostac... bez znajomosci
kkk
kkk 14.08.2019, 14:42
bez plecow marne szanse na to aby sie dostac!

Pozostałe