Chełm: Ewa Joachimowicz - lekarka dusz

  • 09.08.2019, 19:39 (aktualizacja 03.10.2019, 13:33)
  • juna
Chełm: Ewa Joachimowicz - lekarka dusz Kobiety Chełma: Ewa Joachimowycz (fot. A. Wójtowicz-Wnuk)
Ewa jest jest psychoterapeutką i coachem. Od 20 lat pracuje w chełmskim domu dziecka. Prowadzi też własny gabinet psychoterapii i warsztaty rozwojowe dla kobiet. Jest ciekawa ludzi, miejsc i życia.

Ma wiele zainteresowań. - Niezwykłą frajdę daje mi fotografowanie świątyń, ponieważ w nich ukryta jest tajemnica, moc i światło, które każdy nosi w sobie, lecz nie zawsze ma z nim kontakt. Kiedy ono świeci, energia płynie i życie cieszy – mówi o jednej ze swoich pasji. - Interesuję się też psychologią, religioznawstwem i duchowością.

- Świat jest lustrem. To, czego doświadczamy w świecie zewnętrznym, jest odbiciem naszego wnętrza. Im większa burza w życiu, tym więcej mamy konfliktów wewnętrznych. W swojej pracy pomagam ludziom zajrzeć w głąb siebie i ujrzeć oraz uporządkować, to, co jest nieświadome, co przeszkadza im żyć w zgodzie ze sobą i cieszyć się życiem - opowiada o swojej pracy. - Kocham też podróże. W podróży każdy dzień jest inny, świeży i czysty, nieskażony żadną myślą, a przez to w pełni doświadczany – mówi Ewa. Na co dzień wyciszenia umysłu i świeżego spojrzenia szuka w medytacji.

Portret Ewy Joachimowicz powstał w ramach projektu fotograficznego "Kobiety Chełma". Jego autorką jest Anna Wójtowicz-Wnuk, która fotografuje i opisuje na swoim blogu "Five o`clock – fotografia po godzinach" ciekawe kobiety z naszego miasta i jego okolic.

 - Projekt Ani jest przedsięwzięciem, które pokazuje różnorodność i indywidualność oraz piękno kobiet, które będąc sobą, nie zabierają innym przestrzeni, a wręcz przeciwnie, otwierają przestrzeń dla innych kobiet. Inspirują je do wyrażania siebie, swojego bogactwa osobowości. - mówi Ewa o "Kobietach Chełma". - Nie każdy ma odwagę pokazać siebie, opowiedzieć o swoim świecie i swojej duszy. Warto, aby kobiety wspierały się, w innych kobietach zasilały to co dobre, piękne, aby miały odwagę rozwijać się i wyrażać w swojej mocy - dodaje.

Jak mówi, we współczesnym świecie kobiety muszą znaleźć równowagę między byciem dla innych, a byciem dla siebie. - Świat się zmienia, ale niektóre kobiety nadal są włożone w stereotypowe role i nimi zniewolone. A każda kobieta poza byciem matką, córką, pracownikiem, ma swoje autentyczne ja, z którego może czerpać inspirację i siłę do życia zgodnie z wewnętrzną prawdą, którą warto odkrywać - podsumowuje Ewa i zachęca wszystkie kobiety do życia w zgodzie ze sobą. 

juna

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Świat to jeden wielki Chełm
Świat to jeden wielki Chełm 11.08.2019, 22:45
Moderator to jeden wielki świat
Super Tydzień
Super Tydzień 12.08.2019, 07:40
Dodając komentarze w niedzielę w nocy proszę mieć świadomość, że moderator może już spać, żeby wstać w poniedziałek do pracy :)
Świat to jeden wielki Chełm
Świat to jeden wielki Chełm 11.08.2019, 22:43
Szkoda, że mój poprzedni wpis się nie ukazał. To jedynie potwierdza, że Chełm to stan umysłu.
Cały świat to jeden wielki Chełm
Cały świat to jeden wielki Chełm 11.08.2019, 22:10
Dobre, ale niestety Chełm i jego mieszkańcy to stan umysłu.

Pozostałe