Chełm: Przejścia do nieba

  • 09.08.2019, 19:30
  • DBEZ
Chełm: Przejścia do nieba
Tuż przed budynkiem dworca PKP w Chełmie było przejście dla pieszych. Zostało usunięte, ale mieszkańcy nadal z niego korzystają. Obok jest drugie. Widoczność tam zasłania drzewo, a pasy same się starły. - Codziennie drżę o życie swoje i innych przechodniów - mówi jedna z mieszkanek osiedla.

- Byłam świadkiem, jak omal nie doszło do wypadku. Kobieta weszła na przejście, gdzie pasy są prawie niewidoczne. Kierowca samochodu zauważył ją w ostatniej chwili. Przejechał tuż obok niej - mówi Irena Dobrzańska, członek rady osiedlowej ADM1 i szefowa klubu seniora "Złota Jesień". - Niech nam przynajmniej pasy namalują! Po każdym spotkaniu w naszym klubie zastanawiam się, czy wszyscy bezpiecznie dotrą do domu - dodaje.

Niemałe zamieszanie w rejonie skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Kolejowej spowodowała likwidacja przejścia dla pieszych. Dla bezpieczeństwa, w miejscu gdzie kiedyś było, postawiono żółtą barierkę. Przechodnie ją omijają i wchodzą na jezdnię, jak kiedyś.

- Wiem, że jest przejście obok, ale na poboczu jest kałuża. W dodatku nie widać nadjeżdżających samochodów, bo krzaki je zasłaniają. Moim zdaniem tam jest bardziej niebezpiecznie - mówi mężczyzna przechodzący w niedozwolonym miejscu. W chwilę później przeszło przez jezdnię w tym miejscu kilka innych osób, łamiąc przepisy i narażając się na mandat. Barierka nikomu nie przeszkodziła.

Departament Inwestycji i Rozwoju Urzędu Miasta Chełm informuje, iż oznakowanie przejścia dla pieszych po stronie wschodniej Placu Dworcowego zostanie wykonane w ramach przebudowy ulicy Kolejowej na odcinku od Placu Dworcowego do ul. Przemysłowej. Na to zadanie przetarg jest rozstrzygnięty, a miasto czeka na podpisanie umowy z wykonawcą. 

W ramach wspomnianej inwestycji wymieniona zostanie również nawierzchnia jezdni, przebudowane zostaną chodniki, powstanie też ścieżka rowerowa. Inwestycja ma zostać zrealizowana do maja 2020 roku.

Pozostałe przejścia dla pieszych zostaną przebudowane w ramach przebudowy pozostałej części ulicy Kolejowej. Miasto jest w fazie przygotowywania wniosku o dofinansowanie na to przedsięwzięcie.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe