Chełm: Dyrektorzy przyklepani przez prezydenta

  • 08.08.2019, 08:01 (aktualizacja 08.08.2019, 09:10)
  • (apm)
Chełm: Dyrektorzy przyklepani przez prezydenta
Potwierdziły się nasze informacje. W trzech placówkach oświatowych, w których zostały już rozstrzygnięte konkursy, na dyrektorskich stołkach zasiadły osoby przez nas typowane. W pozostałych jeszcze brak rozstrzygnięcia.

Nowego dyrektora ma Przedszkole Miejskie nr 12. Została nim Małgorzata Łoza. W  konkursie wystartowała sama i nie miała konkurencji. Wygrała postępowanie konkursowe, a prezydent miasta powierzył już jej obowiązki.

W przypadku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 konkurs także został rozstrzygnięty i jest już podpisany przez prezydenta. Do rozmowy kwalifikacyjnej komisja dopuściła dwie kandydatki. Lepsza okazała się Jolanta Konopko z Zespołu Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Chełmie. Wygrała z dotychczasową dyrektorką Bożeną Koniczuk.

Jedyną dotychczasową dyrektorką, która z konkursu wyszła "obronną ręką" jest Marta Mazurek. Mazurek nadal będzie dyrektorem Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich. Była jedyną kandydatką na to stanowisko. Prezydent także zatwierdził już jej wybór.

Jak nas poinformowano w Urzędzie Miasta, w przypadku pozostałych placówek konkursy nie zostały jeszcze rozstrzygnięte. Cały czas trwają uzgodnienia oraz rozmowy.

- Czekamy na ostateczną decyzję prezydenta Chełma. Jeżeli zapadnie, wówczas niezwłocznie przekażemy tę informację środkom masowego przekazu - taką otrzymaliśmy odpowiedź z miasta.

Jak pisaliśmy, w Szkole Podstawowej nr 7 był tylko jeden kandydat - dotychczasowy dyrektor Wiesław Podgórski.

O stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 11 ubiegało się dwoje kandydatów: Beata Duda-Kalisio, niegdyś zastępca Doroty Cieślik, gdy zarządzała Gimnazjum nr 6, i Mariusz Fajman spoza szkoły.

Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku konkursu na dyrektora Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych. Kandydatów na stanowisko było dwóch. O kolejną kadencję ubiegał się Jarosław Wójcicki.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Legr
Legr 08.08.2019, 11:25
Pozostałe też już są znane, w SP nr 7 zamiana na stanowiskach między poprzednimi dyrektorami, w ZSEiT nauczycieli ze szkoły, natomiast w SP nr 11 dyrektor z najwyższej półki, a zastępca pewnie kandydatka, która nie spełniła wymogów formalnych do konkursu na dyrektora.

Pozostałe