Krasnystaw: Przemek ma szansę na wybudzenie

  • 07.08.2019, 09:36
  • GD
Krasnystaw: Przemek ma szansę na wybudzenie
Ponad 5,5 tys. złotych udało się zebrać podczas koncertu charytatywnego dla Przemka Topora. Krasnostawianin wreszcie ma szansę na wybudzenie ze śpiączki. W ubiegłym miesiącu trafił do ośrodka w Toruniu. Ma tam specjalistyczną pomoc, ale nadal są potrzebne środki finansowe na jego rehabilitację.

Koncert charytatywny w ostatnią niedzielę lipca był połączony z IX Przeglądem Zespołów Weselnych. Komitet społeczny "Przemek, obudź się!" wspierali: Krasnostawski Dom Kultury, LGD Krasnystaw i Stowarzyszenia Twórców Kultury "Paleta", Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie i Urząd Miasta Krasnystaw. Na scenie przy dworku starościńskim zagrali: Vertico, Revelka, Mondeo oraz Magical. W międzyczasie zostały przeprowadzone licytacje przedmiotów przekazanych na aukcję, a wolontariusze zbierali pieniądze do puszek. W sumie udało się zebrać 5582,98 zł.

Pieniądze zostały przekazane na leczenie i rehabilitację Przemysława Topora, który pod koniec sierpnia ubiegłego roku upadł z dużej wysokości i doznał wielonarządowego urazu. Od tamtego czasu cały czas jest w śpiączce. 

- Pragnę złożyć serdeczne podziękowania wszystkim licznie zgromadzonym na koncercie charytatywnym dla Przemka oraz instytucjom i osobom, które przyczyniły się do jego zorganizowania. Z całego serca dziękuję wszystkim darczyńcom. Datki w całości zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację mojego syna - mówi Bożena Topór.

Od matki mężczyzny dowiadujemy się, że od 18 lipca Przemek przebywa w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym Fundacji "Światło" w Toruniu, gdzie dzięki wsparciu darczyńców otrzymuje specjalistyczną pomoc. Był już konsultowany przez lekarzy i zaczyna intensywną terapię. Codziennie bierze udział w zajęciach prowadzonych przez doświadczonych rehabilitantów i logopedów. W ośrodku wybudzone zostały już 74 osoby.

- Dziękujemy za każde finansowe wsparcie w tym trudnym czasie. Jestem wdzięczna, że dzięki darczyńcom mogę zapewnić Przemkowi leczenie, będące dla niego szansą na odzyskanie zdrowia. Dziękuję za dotychczasową pomoc, dzięki której mój syn może walczyć, chociaż niektórzy przekreślali jego szanse na normalne życie - dodaje pani Bożena.

Przemkowi nadal można pomagać finansowo, gdyż miesięczny pobyt w toruńskiej placówce to koszt 2250 zł. Na droższe ośrodki jego matki nie stać lub brakuje miejsc w placówkach, gdzie leczenie i rehabilitacja jest refundowana przez NFZ. Wpłat można dokonywać za pośrednictwem stron internetowych pomagam.pl/budzenie-przemka oraz www.kawalek-nieba.pl/przemek-topor.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kropka
Kropka 08.08.2019, 07:50
Wracaj do zdrowia Przemek!

Pozostałe