Biegi: Nasi wystartowali w Ninja Race

  • 06.08.2019, 10:01
  • TS
Biegi: Nasi wystartowali w Ninja Race Ninja Race
Około 200 zawodników i zawodniczek wystartowało w tegorocznym biegu z przeszkodami Ninja Race. Na starcie nie zabrakło reprezentantów naszego regionu. Zmagania rozegrano w Wierzchowinie (gmina Żółkiewka).

Uczestnicy rywalizacji tradycyjnie mieli do pokonania dystans 6 km. Na trasie musieli pokonywać różnego rodzaju przeszkody. Łącznie było ich 30. Wzorem poprzednich edycji zmagań startujący mogli wybrać tzw. bieg PRO, w którym wzajemna pomoc przy wykonywaniu przeszkód była zabroniona bądź zwykły bieg OPEN, gdzie zawodnicy mogli pomagać sobie nawzajem w pokonywaniu przeszkód i ukończeniu wyścigu. Na tę trudniejszą rywalizację zdecydowało się zaledwie dwunastu śmiałków. Zwyciężył Damian Grabowski (Strefa Wysokich Lotów), który dotarł do mety w 38:31 sek. Drugie miejsce, z czasem 40:42 sek., zajął Bartłomiej Oryszczak (MTB Roztocze), zaś na trzeciej pozycji uplasował się Tomasz Lipiński z Chełma, który sześciokilometrową trasę naszpikowaną 30-ma przeszkodami pokonał w 43:29 sek.

Większość zawodników wybrało bieg OPEN. Wśród nich byli m.in. Kamil Ślązak oraz nasz redakcyjny kolega Marcin Petruk z Chełma. Przez większą część trasy obaj biegli ramię w ramię, później na trochę się rozdzielili, ale na ostatniej przeszkodzie znów się spotkali. Po jej pokonaniu ex aequo wbiegli na linię mety, kończąc wyścig z czasem 1:00,45 sek. Rezultat ten dał im 36. miejsce w końcowej klasyfikacji open oraz wysokie 10. miejsce w kategorii mężczyzn do 30 lat.

- Można powiedzieć, że była to dla nas rozgrzewka przed Nadbużańskim Biegiem Pod Prąd, w którym również zamierzamy wystartować – powiedział po wyścigu w Wierzchowinie Marcin.

W klasyfikacji open triumfował Paweł Szalast (41:06 sek.) przed Krzysztofem Majcherem (42:42 sek.) i Norbertem Jackowskim (44:51 sek.).

fot. Ninja Race

TS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe