Chełm: Produkcja rozpocznie się niebawem

  • 05.08.2019, 10:02
  • MP
Chełm: Produkcja rozpocznie się niebawem
Grupa Recykl rozpoczyna instalację linii technologicznej w nowym zakładzie w Chełmie. Produkcja ma ruszyć w IV kwartale tego roku, ale testowanie gumowych wyrobów już się zaczęło. W przyszłym roku spółka planuje nawiązać współpracę z lokalnymi firmami budowlanymi, transportowymi i sportowymi, aby rozwijać lokalny biznes.

Prace budowlane w chełmskim zakładzie Grupy Recykl, powstającym przy ul. Fabrycznej, powoli dobiegają końca. Aktualnie jest tam instalowana linia technologiczna, która zacznie funkcjonować we wrześniu. Potem powstaną jeszcze biura, magazyny, place i drogi wewnętrzne.

Najprawdopodobniej zakład zacznie działać w pierwszej połowie czwartego kwartału. Wartość całej inwestycji to ok. 51,5 mln zł. Firma będzie zajmowała się produkcją dodatków stabilizujących do mieszanek wykorzystywanych głównie w budowie wytrzymałych nawierzchni drogowych, a także wytwarzaniem granulatu gumowego czy paliw alternatywnych.

- Prowadzimy już sprzedaż testową, a pierwsze opinie klientów są obiecujące - przekazał w oficjalnym komunikacie wiceprezes zarządu Grupy Recykl Maciej Jasiewicz. - Chcemy do końca roku wykonać zakładane prace, aby móc z początkiem przyszłego prowadzić działalność operacyjną o oczekiwanej skali.

Inwestor przewiduje, że w zakładzie znajdzie zatrudnienia kilkadziesiąt osób i dodaje, że pracownicy będą poszukiwani wśród mieszkańców naszego regionu.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe