Gm. Wierzbica: Przepompownia ścieków poświęcona (VIDEO)

  • 30.07.2019, 14:00 (aktualizacja 30.07.2019, 14:23)
  • DBEZ
Gm. Wierzbica: Przepompownia ścieków poświęcona (VIDEO)
W gminie Wierzbica nie ma inwestycji niegodnych poświęcenia, nawet jeśli służą tak przyziemnym sprawom, jak kanalizacja sanitarna. - Oby wszyscy, którzy zgodnie z Twoją wolą będą jej używać, wzrastali w wierze - modlił się podczas uroczystego otwarcia kanalizacji ścieków ksiądz Krzysztof Proskura.
W ubiegły czwartek odbyło się uroczyste otwarcie kanalizacji sanitarnej, wybudowanej dla miejscowości Busówno Kolonia, Busówno, Kozia Góra i Staszyce. Najpierw poświęcono przepompownię ścieków w Koziej Górze, a potem udano się na poczęstunek do pobliskiego gospodarstwa agroturystycznego w Staszycach. Mimo że zaproszenie na uroczystość było publiczne i ogólnodostępne, uczestników poświęcenia inwestycji było niewielu. Czyżby mieszkańcy uznali, że otwarcie kanalizacji nie jest godne fetowania? A może wystraszyli się unoszących nad przepompownią nieprzyjemnych zapachów? Rurami właśnie płynęły ciężkie ścieki wypompowywane z przydomowych szamb.
 
- Pan Bóg stworzył ludzi, ludzie wymyślili inwestycje, które mają im służyć. Kanalizacja ma tak samo im dobrze służyć, jak nowa droga czy świetlica - mówi wójt Bożena Deniszczuk.
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wójt przyznaje, że miała wątpliwości dotyczące zorganizowania uroczystości z okazji otwarcia kanalizacji. Jednak wykonawca pokazał jej zdjęcia z podobnych uroczystości. Nic w tym niezwykłego, że kanalizację też się święci. Tym bardziej to zasadne, że budowa była bardzo kosztowna. Wartość projektu wyniosła prawie 5 milionów złotych, w tym dofinansowanie unijne ponad 3 miliony 300 tys. zł. Do nowej sieci podłączono 159 użytkowników.

- Poza tym to mieszkańcy chcieli mieć inwestycję poświęconą i sami wyszli z taką inicjatywą - dodaje wójt.

Oby prośba o najwyższe wstawiennictwo zapobiegła awariom i zatorom na trasie do oczyszczalni ścieków. Nowa kanalizacja co prawda ma już za sobą test bojowy i 5-letnią gwarancję, ale jeśli awarie wystąpią z winy użytkowników, nikt ich bezpłatnie nie usunie. Dlatego lepiej nie wrzucać do toalety śmieci, które mogą zapchać odpływ tj. patyczki do uszu, czy nawilżane chusteczki. Wiadomo, strzeżonego Pan Bóg strzeże...
 
loadingŁaduję odtwarzacz...
DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Óbywatel Bolandia
Óbywatel Bolandia 02.08.2019, 13:04
Bo poświęcenie gówna to "złoty interes" . Czarna Hiena przemienia wyżej wspomniane w złoto - no może w złote polskie .
kraina cudow
kraina cudow 04.08.2019, 20:45
Cud , cud !!!
Templariusz
Templariusz 31.07.2019, 13:12
Sredniowiecze
marta
marta 31.07.2019, 11:25
Przechodzi ludzkie pojecie czego nie zrobia dla kasy ,nie przeszkadza nawet ,ze to dofinansowywala wredna unia ? brak słów .
kościelny
kościelny 30.07.2019, 22:03
Czy księża w pogoni za pieniądzem, muszą robić z siebie błaznów? Czy poświęcone gówno będzie mniej śmierdziało.
Oloo
Oloo 30.07.2019, 15:58
To już można *** w święcone? Ile kasy wziął klecha?
A Pan Jezus też by poświęcił
nn
nn 03.08.2019, 18:41
za darmo na pewno nie święcił

Pozostałe