Gm. Wola Uhruska: Dni Dobrosąsiedztwa w ubogiej wersji

  • 25.07.2019, 07:48
  • TWA
Gm. Wola Uhruska: Dni Dobrosąsiedztwa w ubogiej wersji
Wiele osób spodziewało się, że jubileuszowe wydanie Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa będzie bardzo huczne. Tymczasem impreza ma trwać zaledwie trzy dni. Program atrakcji także nie powala na kolana.

- EDD były organizowane, aby udowodnić władzom szczebla rządowego, że budowa przejścia granicznego Zbereże-Adamczuki jest konieczna. W ramach dziewięciu edycji przez granicę przeszło blisko pół miliona ludzi. Mimo to poszczególne rządy nie zwróciły uwagi na tę kwestię. Wspólnie z wójtem Janem Łukasikiem doszliśmy do wniosku, że dalsza organizacja tego wydarzenia nie ma sensu. Dlatego jest to ostatnia edycja - tłumaczy starosta Andrzej Romańczuk.

Na co, poza otwartą granicą, będą mogli liczyć ci, którzy przyjadą nad rzekę Bug? Niestety, w tym roku niewiele będzie się działo. Nie przewidziano nawet tradycyjnego jarmarku, kończącego wielkie świętowanie na polsko-ukraińskiej granicy.

Most pontonowy otwarty będzie od 9 do 11 sierpnia. Pierwszego dnia (piątek) odprawa ma się odbywać od godziny 9 do 20. Następnego dnia od godziny 8 do 20. Z kolei w niedzielę most będzie czynny od godziny 8 do 22. Osoby, które zechcą przejść na stronę ukraińską, muszą posiadać przy sobie ważny paszport.

9 sierpnia, godz. 9 – uroczyste otwarcie mostu i odprawy granicznej (Zbereże), godzina 10 – konferencja prasowa władz samorządowych powiatu włodawskiego i rejonu szackiego, godz. 9 – spływ kajakowy Bugiem na trasie Wola Uhruska – Zbereże (około 25 km), zapisy i informacje pod numerem telefonu 504-061-040 lub na www.splywybugiem.szu.pl (spływy będą się odbywały również w pozostałe dni trwania imprezy) (zbiórka przy nabrzeżu Bugu przy drodze dojazdowej od ulicy Ogrodowej), godz. 18 – start IX Transgranicznego Biegu Polesie na trasie Zbereże – Jezioro Świtaź – Zbereże, zapisy na www.biegpolesie.pl;

10 sierpnia, godz. 7 – otwarte spławikowe zawody wędkarskie na terenie Pompki w Woli Uhruskiej (zapisy pod numerem telefonu 500 651 329), godz. 5 (czasu lokalnego) – start EcoMaratonu Sunrise Svitaz – informacje i zapisy na http://athletic-events.com/en/events/559 (centrum miejscowości Świtaź na Ukrainie), godz. 20 – zakończenie IX Transgranicznego Biegu Polesie (Zbereże);

11 sierpnia, godz. 14 – podsumowanie Międzynarodowego Pleneru Plastycznego Kresy 92, godz. 8-22 – ruch graniczny, godz. 22 – zakończenie Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa Zbereże-Adamczuki.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Małgorzata
Małgorzata 26.07.2019, 05:54
Z roku na rok ta impreza byla coraz biedniejsza, co roku byly imprezy, plener i wiele innych atrakcji myślę że jest to zwykłe lenistwo i brak organizacji.

Pozostałe