Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama Bank Spółdzielczy

Wojsławice: Fani Wędrowycza zjechali do gminy [ZDJĘCIA]

Dni Jakuba Wędrowycza już od 14 lat rozsławiają Wojsławice na całą Polskę. Podobnie jak Andrzej Pilipiuk, twórca postaci wiejskiego zawadiaki i bimbrownika.
Wojsławice: Fani Wędrowycza zjechali do gminy [ZDJĘCIA]

Wydarzenie po raz kolejny przyciągnęło do Wojsławic miłośników twórczości pisarskiej Andrzeja Pilipiuka, ale nie tylko. Jak co roku Dni Jakuba Wedrowycza były okazją do dobrej zabawy. Konkurs rzeźbienia w kapuście i ziemniaku, skakanie w workach, jedzenie chleba na czas, nauka walki szablą czy pokaz wiejskiej mody - to były te bardziej "swojskie" atrakcje. Nie zabrakło też animacji, fire show, koncertów i warsztatów muzycznych, spaceru po Wojsławicach śladami Jakuba, a nawet... speed-datingu (czyli, tzw. "szybkich randek").  Dni Jakuba Wędrowycza miały formę konwentu, więc była też okazja do skorzystania z Game Roomów oraz spotkań i paneli dyskusyjnych z udziałem pisarzy: Jacka KomudyMarcina Podlewskiego. Andrzej Pilipiuk promował na imprezie swoją najnowszą książkę o przygodach Jakuba Wędrowycza "Karpie Bijem".

Ważnym punktem programu było ogłoszenie wyników konkursu literackiego "U nas za stodołą", którego pomysłodawcą jest Marek Farfos, a głównym organizatorem wojsławicka Fundacja "Ku Przeszłości". I miejsce zdobyła Agnieszka Grabowska za opowiadanie pt."Piastunka". II miejsce przypadło Piotrowi Wiśniewskiemu za opowiadanie "Vicarius", a trzecią nagrodę otrzymała Justyna Nafalska za historię "Mumia w Strupinie". Wyróżnienia otrzymali: Katarzyna Tomiczuk za "Korzenie", Paulina Dembowska za "Rewolucję", Joanna Uher za "Myszy w ścianie", Anna Kubik za "Pal licho", Michał Warchoł za "Piknik", Barbara Krupa "Od nowa", Daria Jurczuk "U nas za stodołą", Małgorzata Skowrońska "Z duchem czasów" i Anna Sikorska za "Narzeczoną". Specjalne nagrody wręczono też młodym pisarzom. W kategorii wiekowej do lat 15 przyznano III nagrodę dla Weroniki Toporowskiej, a wyróżnienie otrzymała Julita Grabowska. Historie, które zdobyły I i III miejsce oraz prace laureatek w kategorii do lat 15, ukażą się także na łamach Super Tygodnia Chełmskiego. Zwycięskie opowiadanie "Piastunka" zostanie też odczytane w Radiu Bon Ton.

Opowiadanie "Piastunka" czeka na Was w papierowym wydaniu naszego tygodnika, a także w wersji elektronicznej TUTAJ

Obejrzyjcie galerię zdjęć z wydarzenia:

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PD 22.07.2019 21:22
Jestem autorką opowiadania "Rewolucja", moje nazwisko to DEMbowska ;)

LC 23.07.2019 21:58
Takie to dziennikarstwo :)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama