Chełm: Kino samochodowe przy aquaparku

  • 22.07.2019, 09:05
  • AN
Chełm: Kino samochodowe przy aquaparku
Na parkingu przy aquaparku prezes Grzegorz Orzełowski zamierza urządzić letnie kino. A żeby było ciekawej, ma to być kino samochodowe. Trudno powiedzieć, jak ta inicjatywa przyczyni się do zwiększenia liczby odwiedzin samego parku wodnego i uprawiania sportów wodnych.

- Organizując kino letnie, chcemy pokazać, że w Chełmie są miejsca, gdzie można atrakcyjnie spędzić czas. Może trudno w to uwierzyć, ale niektórzy mieszkańcy nie byli jeszcze nigdy w naszym obiekcie, a nawet w jego pobliżu, choć istnieje już 2,5 roku - mówi prezes Orzełowski. - Mój zamysł jest taki, aby obudzić chełmian, uaktywnić ludzi na wielu płaszczyznach. Jeśli złapią bakcyla, to kolejnym krokiem będzie aktywność sportowa, zdrowotna, rekreacyjna.

Prezes parku wodnego chce udowodnić chełmianom, że miejsce, którym zarządza, tętni życiem, jest alternatywa ciekawego spędzenia wolnego czasu ze znajomymi lub rodziną.

- W ustawie jest zapis o tym, że samorząd ma zabezpieczyć zbiorowe potrzeby mieszkańców. Moim zdaniem, w pierwszej kolejności jest to kultura, potem rekreacja, sport, następnie sfera społeczna, itd - przekonuje Orzełowski. - Nasze kino ma m.in. zaspokoić te potrzeby i spełniać zadanie szeroko rozumianej promocji życia kulturalnego miasta, a przy tym pobudzić do działania, odciągnąć od telewizji i telefonów komórkowych. Chcemy udowodnić tą akcją, że miasto to też wspólne przebywanie, tworzenie klimatu.

Wszystko to ma się odbywać na terenie parkingu Chełmskiego Parku Wodnego. Park płaci za licencję, seans organizują pracownicy Chełmskiego Domu Kultury, nagłośnieniem zajmuje się MOSiR.

- W przyszłości chciałbym połączyć naszą ofertę z ofertą Chełmskiego Domu Kultury. Mam w pani dyrektor dobrego partnera, bo jest otwarta na nowe propozycje - dodaje prezes parku wodnego.

Film ma być wyświetlany dla amatorów kina samochodowego, tzn takich, którzy będą oglądać obraz z kanapy swojego auta, ale i też tych, którzy wolą wybrać się na wieczorny spacer i film oglądać na leżaku. O nich też park wodny pomyślał.

Pierwszy film, który zostanie pokazany nawiązuje do lat 70-tych. Będzie to "Grease" z Johnem Travoltą. Danny Zuko, lider grupy T-Birds spędza romantyczne wakacje w towarzystwie Sandy, która mieszka w Australii. Przysięgają sobie miłość i rozstają się - ona ma wyjechać, ale niespodziewanie zostaje w USA. Spotykają się ponownie w liceum Rydell High. Jednak Sandy, dobrze ułożona panienka, nie pasuje do wizerunku Danny`ego w szkole. Próbuje więc zostać jedną z Pink Ladies i odzyskać jego względy...

Wśród widzów wystylizowanych na lata 70-te modą, fryzurą lub autem organizatorzy wydarzenia rozlosują nagrodę, którą będzie... weekend z Renault. Jak informuje Chełmski Park Wodny, seans jest bezpłatny.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
SANTOS
SANTOS 29.07.2019, 13:37
SUPER INICJATYWA
mini
mini 23.07.2019, 15:07
SUPER pomysł :D

Pozostałe