Gm. Rejowiec Fabryczny: Powstanie nowy dworzec

  • 20.07.2019, 22:20
  • DK
Gm. Rejowiec Fabryczny: Powstanie nowy dworzec
To już pewne. Obok stuletniego zabytkowego dworca w Kaniem powstanie nowy obiekt. PKP kontynuuje projekt budowy dworców modułowych.

Po długich negocjacjach i propozycji modernizacji starego dworca złożonej przez samorząd i mieszkańców miejscowości Kanie, Kanie-Stacja oraz Liszno kolej zadecydowała o wybudowaniu nowego budynku. Mimo zmiany koncepcji wójt Zdzisław Krupa cieszy się, że projekt PKP objął także Kanie.

- Na pewno będzie to duże ułatwienie dla podróżnych - mówi. - Dworzec będzie obejmował wszystkie najpotrzebniejsze elementy. Przede wszystkim będzie miał ogrzewaną poczekalnię, biletomaty, sanitariaty, podjazdy dla osób niepełnosprawnych. Będą miejsca na rowery i inne jednoślady.

Niestety, projekt nie przewiduje budowy parkingu dla samochodów. Kierowcom pozostanie plac znajdujący się obok starego dworca, który zostanie utwardzony wspólnymi siłami przez urząd gminy i PKP. Wykonawca przedsięwzięcia jest już wybrany, a budowa nowego obiektu rozpocznie się w przyszłym roku. Rozmowy dotyczyły także przyszłości istniejącego już dworca. Padła propozycja, aby wykorzystać go na wspólne cele.

- Na razie żadna ze stron nie określiła, jakie to mogą być cele - dodaje wójt. - Grupa seniorów z Kanie-Stacja wnioskuje, aby część obiektu przeznaczyć na ich siedzibę. Jest także potrzeba zorganizowania punktów usługowych. W całej gminie nie ma ich zbyt wiele.

Istnieje szansa, że na dworzec powróci poczta. Kanie posiadają numer pocztowy 22-170, a w miejscowości jest tylko punkt pocztowy. Wójt zapewnia, że w razie pozytywnego przebiegu rozmów zabytkowy dworzec przejdzie remont, aby przystosować go do nowych funkcji. Do rozmów na ten temat ma jednak dojść dopiero w przyszłym roku.

DK

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe